Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
01. júl 2022, 11:45

USA

TikTok je riziko pre národnú bezpečnosť, vyhlásila Federálna komunikačná komisia

TikTok je riziko pre národnú bezpečnosť, vyhlásila Federálna komunikačná komisia

Foto: Flickr

Spoločnosti Apple a Google žiada, aby populárnu čínsku sociálnu sieť stiahli zo svojich obchodov s aplikáciami.

Americká Federálna komunikačná komisia (FCC) vyzvala spoločnosti Google a Apple, aby zo svojich obchodov s aplikáciami stiahli čínsku sociálnu sieť TikTok.

Táto prosba prišla po tom, ako portál BuzzFeed News získal zvukovú nahrávku dokazujúcu, že zamestnanci spoločnosti ByteDance, ktorá vlastní TikTok, „opakovane pristupovali k neverejným údajom“ o amerických používateľoch.

„Je jasné, že TikTok predstavuje neprijateľné riziko pre národnú bezpečnosť kvôli jeho rozsiahlemu zberu údajov, ktorý je spojený so zjavne nekontrolovaným prístupom Pekingu k týmto citlivým informáciám. Je však tiež zrejmé, že spôsob správania spoločnosti TikTok (...) ju stavia mimo súlad s pravidlami, ktorých dodržiavanie obe vaše spoločnosti vyžadujú od každej aplikácie ako podmienku, aby zostala dostupná vo vašich obchodoch s aplikáciami,“ uviedol vo výzve komisár FCC Brendan Carr.

„TikTok nie je taký, ako sa zdá na prvý pohľad. Nie je to len aplikácia na zdieľanie zábavných videí alebo mémov. TikTok vo svojom jadre funguje ako sofistikovaný nástroj sledovania, ktorý zhromažďuje veľké množstvo osobných a citlivých údajov,“ tvrdí Carr.

Nie je to prvýkrát, čo sa americké inštitúcie sústredia na aktivitu populárnej sociálnej siete. Už v roku 2020 vtedajší prezident Donald Trump uvažoval o tom, že TikTok úplne zakáže. Tento krok bol ale zablokovaný federálnym súdom a Joe Biden ho v júni 2021 odložil svojím nariadením.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Krajniak odkazuje progresívcom

Vy, eko-bio-raw progresívci robíte presne to, čo robili totalitní komunisti

„Antifašisti ste iba vtedy, keď sa vám to hodí," napísal na adresu liberálov, progresívcov a „červených denníkov" podpredseda Sme rodina.

PROGRESÍVCI, LIBERÁLI, ČERVENÉ DENNÍKY, KEĎ UŽ TAK PRINCIPIÁLNE BOJUJETE PROTI FAŠIZMU, ODPOVEDZTE MI NA JEDNU...

Uverejnil používateľ Milan Krajniak Pondelok 8. augusta 2022
Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.