Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
30. jún 2022, 10:56

Vzdelávanie a zdravotníctvo majú najväčšiu prioritu, snažil sa presviedčať Heger

Vzdelávanie a zdravotníctvo majú najväčšiu prioritu, snažil sa presviedčať Heger

Premiér Eduard Heger odovzdal koncoročné vysvedčenia žiakom 5. ročníka na ZŠ Pavla Marcelyho v Bratislave. Foto TASR – Pavel Neubauer

Učitelia sú kategória zamestnancov, ktorá potrebuje výrazne pomôcť. Uviedol to premiér Eduard Heger (OĽaNO) po tom, ako odovzdal piatakom koncoročné vysvedčenia v Základnej škole Pavla Marcelyho v Bratislave.

Heger tvrdí, že školstvo je pre neho dôležité a svedčia o tom aj kroky vlády. Poukázal aj na plán obnovy, z ktorého má do školstva smerovať množstvo financií nielen do infraštrukúry, ale aj do kvality v školstve.

„Veľmi intenzívne rokujeme so zástupcami učiteľov, čiže odborármi,“ uviedol na margo učiteľov, ktorí požadujú vyššie platy.

Premiér povedal, že vo štvrtok telefonoval s predsedom školských odborárov Pavlom Ondekom a dohodli si ďalšie rokovanie. „Stretnutia budú pokračovať počas leta, aby sme od jesene mohli priniesť odpoveď, ktorá pomôže učiteľom nielen zotrvať v tejto profesii, ale sa aj rozvíjať,“ dodal.  

Premiér je rád, že sa končí školský rok bez pandemických opatrení. Žiakom zablahoželal k výsledkom vzdelávania, zaspomínal si okrem iného aj na školské roky zo svojej mladosti.

„Vyzdvihli sme spoločne, že chodenie do školy nie je o známkach, ale je o vzdelávaní a o vedomostiach, o tom, aby sa naučili čo najviac dobrých vecí pre život,“ povedal.

Toto sa podľa neho darí a bude to v najbližších mesiacoch cieľom práce štátu. „Finišuje sa reforma osnov vzdelávania, počas leta nás čakajú intenzívne rokovania so zástupcami učiteľov, pedagógov, ale aj nepedagogických zamestnancov, aby sme dohodli lepšie podmienky ohodnotenia týchto ľudí,“ uviedol premiér.

Ako dodal, uvedomuje si, že každá úspešná krajina stojí na vzdelaných ľuďoch. „Všetci si prajeme, aby nový rok bol bez obmedzení,“ povedal s tým, že žiakom želá pokojné prázdniny.

Vo štvrtok sa končí školské vyučovanie pre 490 618 žiakov základných a 214 664 študentov stredných škôl. Po prvý raz sa svojím koncoročným hodnotením bude môcť pochváliť aj 58 173 prváčikov. Od piatka 1. júla sa pre školákov začínajú letné prázdniny, do lavíc sa žiaci opäť vrátia 5. septembra.  

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 3 hodinami

Sme rodina podporí za primátora Bratislavy Rudolfa Kusého, ten však svoju kandidatúru doteraz nepotvrdil. Medzi kandidátmi na predsedu Bratislavského kraja sa hnutie rozhodlo dať svoju podporu kandidátovi Za ľudí Dušanovi Veličovi. Povedal to šéf Sme Rodina Boris Kollár v politickej relácii V politike na TA3. (tasr)

pred 3 hodinami

Boris Kollár na TA3 vyčítal koaličným partnerom konflikty a neschopnosť dohody. Ako uviedol, on sám chce štvorkoalíciu udržať, no Sulík sa podľa neho iba snaží zbaviť zodpovednosti.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.