Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
15. február 2016

Banka HSBC po Brexite presunie 1000 zamestnancov do Paríža

Britská banka HSBC pravdepodobne presunie približne 1000 zamestnancov investičnej divízie do Paríža v prípade, že Británia vystúpi z Európskej únie

Uviedol to dnes generálny riaditeľ banky Stuart Gulliver, ktorého citovala agentúra Bloomberg.

Bloomberg pripomína, že ide o jedno z najvážnejších upozornení od šéfa významnej inštitúcie, ktoré sa týka dôsledkov tzv. Brexitu.

Presun sa uskutoční v rámci divízií HSBC, ktorá má v Londýne približne 5000 zamestnancov, povedal Gulliver v telefonickom rozhovore. Dodal však, že referendum v prospech Brexitu bude mať veľký vplyv na investičnú divíziu banky, ale spotrebiteľov sa nedotkne.

Šéfovia bánk v Británii opakovane upozornili, že po vystúpení z EÚ firmy znížia investície v Spojenom kráľovstve a presunú pracovné miesta do iných regiónov. No tieto varovania boli doposiaľ len neurčité a upozorňovali na "neistoty" a "rozvrat", a len pár z nich spomenulo konkrétnejší vplyv Brexitu, napríklad na investície a zamestnanosť v Londýne.

Gulliver zdôraznil, že je v záujme britskej ekonomiky, aby krajina zostala členom reformovanej EÚ.

Britský premiér David Cameron sa pokúša dosiahnuť reformu vzťahov Británie a európskeho bloku pred plánovaným referendom o členstve v EÚ, ktoré sa má uskutočniť do konca roka 2017.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.