Dodržal Postoj, čo pred rokom sľúbil?

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dodržal Postoj, čo pred rokom sľúbil?

Titulky najdôležitejších denníkov a magazínov v deň referenda o rodine.

Pred rokom, týždeň po referende o rodine, sme zverejnili zámer založiť konzervatívny denník. Toto je prvá výročná bilancia.

V našej verejnej diskusii dlho fungovala anomália: Napriek tomu, že Slovensku prischla visačka, že je konzervatívne, v mediálnej debate platil úplný opak. Naplno sa to ukázalo počas minuloročného referenda. Hoci naše denníky či magazíny sú pred voľbami pomerne zdržanlivé pri odporúčaní, koho voliť, v tomto prípade sa všetky relevantné médiá postavili jednoznačne proti účasti na referende (neraz urážlivým spôsobom).

Nebolo by však logické viniť ľudí s opačným názorom za to, že presadzujú svoje presvedčenie. Iste, dalo by sa to robiť kultivovanejšie či empatickejšie, no na celom svete platí, že seriózne médiá majú zadefinovaný svoj pohľad na svet a ten predkladajú svojim čitateľom. 

No je férové dopovedať, že ak v mediálnom priestore chýbal silnejší konzervatívny hlas, chyba bola najmä v tejto časti názorového spektra. Nie je vinou nikoho iného, že sa tak dlho nenašla dostatočná sila a vôľa, ktorá by sa na takýto projekt odvážila. Preto vznikol denník Postoj, ktorý bol pokusom o zaplátanie tejto diery.

Po roku od jeho ohlásenia je možné urobiť prvú bilanciu: Dodržal Postoj, čo vtedy sľúbil?

Pokiaľ ide o kvalitu obsahu, bez zaváhania odpovedám, že áno. Neznamená to, že nevidíme aj svoje chyby a omyly, ani sa nedá tvrdiť, že každý názor je názorom celej redakcie – vedieme veľmi veľa vnútorných polemík a nebojíme sa vzájomnej kritiky (a čoskoro spustíme rubriku, cez ktorú budete môcť naše debaty sledovať aj vy).

Prečítajte si: Ako je financovaný denník Postoj? Zdieľať

No nepoužívame bulvárne metódy, uplatňujeme kritické myslenie a nebojíme sa konfrontovať a dať nadštandardný priestor aj opačným názorom.

Máme však aj resty. Aj na slovenské pomery je naša redakcia (a z toho vyplývajúci objem článkov) stále príliš malá. Aby mohol Postoj zvýšiť počet článkov a tiež rozšíriť svoj záber na úroveň porovnateľnú s najdôležitejšími denníkmi, potrebuje ešte narásť.

To však dosť záleží aj od vás. Ak ste rovnako ako my radi, že tu Postoj dnes je, podporte nás pravidelným mesačným darom – môžete to chápať ako dobrovoľné predplatné. Hoci pôjde o malú sumu, je to najlepšia cesta, ako nám pomôcť. Ďakujeme za celý tím všetkým, ktorí tak už robia. Iba vďaka nim tu dnes sme.

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo