Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
23. jún 2022, 06:59

Syn Elona Muska, ktorý sa identifikuje ako žena, žiada o zmenu mena

So svojím otcom už nechce mať nič spoločné, tvrdí.

Osemnásťročný syn Elona Muska Xavier Musk v apríli vyplnil dokumenty, v ktorých žiada o vydanie nového rodného listu. Xavier sa chce po novom volať Vivian Jenna Wilson.

Ako dôvody tohto kroku uviedol svoju novú „pohlavnú identitu a skutočnosť, že už nežije so svojím biologickým otcom a ani si s ním neželá byť príbuzný akýmkoľvek spôsobom alebo formou“.

Informoval o tom Newsweek.

Jeho matkou je Justine Wilsonová, s ktorou bol Elon Musk zosobášený od roku 2000 do roku 2008 a s ktorou splodil šesť detí.

Dôvody, pre ktoré Xavier nechce byť miliardárovým príbuzným, nie sú známe, ale médiá pripomínajú staršie Muskove výroky, v ktorých napríklad kritizoval otvorené zdieľanie svojich zámen alebo podporil komika Rickyho Gervaisa po obvineniach z transfóbie.

 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Ak by Igorovi Matovičovi záležalo na urovnaní vzťahov, ocenil by pondelkové rozhodnutie strany SaS vrátiť sa na koaličnú radu a prestal by útočiť, uviedol Richard Sulík (SaS) v reakcii na výzvu lídra OĽaNO o ukončení sporov. „Naopak, on po všetkých našich upozorneniach prelomil veto prezidentky s fašistami proti vôli dvoch koaličných partnerov a opakovane na nás útočil,“ napísal Sulík. SaS deklarovala, že ďalší postup včas oznámi.

pred 2 hodinami

„Ja viem, že odpustenie sa nedá vynútiť, ale je to veľký prejav veľkorysosti, ktorý občania určite ocenia,“ povedal premiér Eduard Heger na margo slov Igora Matoviča, ktorý prosil Richarda Sulíka a jeho kolegov z SaS o odpustenie. „Ak by sa toto podarilo, tak by to bola veľká vec a veľký krok pre celé ďalšie dva roky nášho fungovania,“ dodal premiér, ktorý zároveň chce, aby sa SaS vrátila na koaličné rady.

pred 4 hodinami

Slovenský reprezentant vo vodnom slalome Jakub Grigar obsadil na podujatí Svetového pohára v slovinskom Tacene tretie miesto v K1. Vo finále predviedol čistú jazdu a za víťazným Čechom Jiřím Prskavcom zaostal o 4,82 sekundy. Grigar dosiahol prvé pódiové umiestnenie v prebiehajúcej sezóne. (tasr)

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.