Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
22. jún 2022, 20:52

Kanadská vláda prijala zákaz plastových slamiek, tašiek a príborov

Podľa vládnej tlačovej správy tento krok v priebehu nasledujúceho desaťročia ušetrí 1,3 milióna ton plastového odpadu.

Kanadská vláda rozhodla o zákaze plastových tašiek, príborov a slamiek. Minister životného prostredia a klimatickej zmeny Steven Guilbeault a minister zdravia Jean-Yves Duclos predstavili nové regulácie, ktoré budú platiť od decembra 2022.

Od tohto dátumu bude zakázané do krajiny dovážať niektoré jednorazové plastové produkty a od decembra 2023 ich už nebude možné vôbec predávať. Podľa vládnej tlačovej správy tento krok v priebehu nasledujúceho desaťročia ušetrí 1,3 milióna ton plastového odpadu.

„Sľúbili sme zákaz škodlivých plastov na jedno použitie a tento sľub dodržiavame. Zákaz výroby a dovozu plastových tašiek, príborov, slamiek a iných predmetov vstúpi do platnosti v decembri 2022 – a predaj týchto predmetov bude od decembra 2023 zakázaný,“ uviedol na Twitteri kanadský premiér Justin Trudeau.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 2 hodinami

Ak by Igorovi Matovičovi záležalo na urovnaní vzťahov, ocenil by pondelkové rozhodnutie strany SaS vrátiť sa na koaličnú radu a prestal by útočiť, uviedol Richard Sulík (SaS) v reakcii na výzvu lídra OĽaNO o ukončení sporov. „Naopak, on po všetkých našich upozorneniach prelomil veto prezidentky s fašistami proti vôli dvoch koaličných partnerov a opakovane na nás útočil,“ napísal Sulík. SaS deklarovala, že ďalší postup včas oznámi.

pred 3 hodinami

„Ja viem, že odpustenie sa nedá vynútiť, ale je to veľký prejav veľkorysosti, ktorý občania určite ocenia,“ povedal premiér Eduard Heger na margo slov Igora Matoviča, ktorý prosil Richarda Sulíka a jeho kolegov z SaS o odpustenie. „Ak by sa toto podarilo, tak by to bola veľká vec a veľký krok pre celé ďalšie dva roky nášho fungovania,“ dodal premiér, ktorý zároveň chce, aby sa SaS vrátila na koaličné rady.

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.