Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
22. jún 2022, 14:48

Matovič presadením balíka ponížil SaS, ktorá by podľa SNS mala odísť z vlády

Protiinflačný balík nie je pomoc rodinám, ale totálna likvidácia verejných financií a rozpočtu miest a obcí, tvrdia národniari.

Ak si chce strana SaS zachovať svoju tvár, mala by odísť z vlády. Myslí si to mimoparlamentná SNS, podľa ktorej Igor Matovič (OĽANO) presadením protiinflačného balíka s „novými koaličnými partnermi“ stranu SaS ponížil. SNS ju preto vyzýva na odchod.

„Strana SaS opakovane vyhlasovala, že je principiálne proti inflačnému balíčku Igora Matoviča. Matovič ponížil stranu SaS tým, že v rozpore s koaličnou zmluvou presadil balík v hodnote 1,2 miliardy eur. (...) Richard Sulík nemá inú možnosť, ak si chce zachovať svoju tvár, ako so stranou SaS vystúpiť z tejto koalície a odísť z vlády,“ uviedla SNS v stanovisku.

Protiinflačný balík podľa nej nie je pomoc rodinám, ale totálna likvidácia verejných financií a rozpočtu miest a obcí.

SNS zároveň podotkla, že návrh by neprešiel, keby boli v pléne prítomní nitriansky primátor Marek Hattas, primátor Hlohovca Miroslav Kollár a starosta Spišského Hrhova Vladimír Ledecký. Poslancov preto vyzýva, aby zvážili svoje zotrvanie vo funkcii a nekandidovali v nadchádzajúcich komunálnych voľbách a voľbách do VÚC.

„Ak nedokážu zastávať plnohodnotne funkcie poslancov Národnej rady SR a zastupovať záujmy starostov a primátorov, nemajú čo robiť na dvoch stoličkách,“ konštatuje SNS.

Inzercia

Poslanci v stredu neprijali pripomienky prezidentky a schválili zákon o financovaní voľného času dieťaťa v pôvodnom znení. Schválenie zákona ako celku podporilo 77 zo 142 prítomných poslancov.

Za boli všetci poslanci OĽANO, zdržal sa len Juraj Krúpa.

Zákon podporilo aj hnutie Sme rodina. Prelomenie veta podporili i viacerí nezaradení poslanci a poslanci pôsobiaci v ĽSNS. Za boli aj poslanci, ktorí v tomto volebnom období odišli z klubu OĽANO.

Dnes treba vedieť

pred 2 hodinami

Ak by Igorovi Matovičovi záležalo na urovnaní vzťahov, ocenil by pondelkové rozhodnutie strany SaS vrátiť sa na koaličnú radu a prestal by útočiť, uviedol Richard Sulík (SaS) v reakcii na výzvu lídra OĽaNO o ukončení sporov. „Naopak, on po všetkých našich upozorneniach prelomil veto prezidentky s fašistami proti vôli dvoch koaličných partnerov a opakovane na nás útočil,“ napísal Sulík. SaS deklarovala, že ďalší postup včas oznámi.

pred 3 hodinami

„Ja viem, že odpustenie sa nedá vynútiť, ale je to veľký prejav veľkorysosti, ktorý občania určite ocenia,“ povedal premiér Eduard Heger na margo slov Igora Matoviča, ktorý prosil Richarda Sulíka a jeho kolegov z SaS o odpustenie. „Ak by sa toto podarilo, tak by to bola veľká vec a veľký krok pre celé ďalšie dva roky nášho fungovania,“ dodal premiér, ktorý zároveň chce, aby sa SaS vrátila na koaličné rady.

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.