Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
21. jún 2022, 16:17

Špekulácie o konci pontifikátu

Napriek zdravotným problémom regiznácia „neprichádza do úvahy“, reagoval pápež

Napriek zdravotným problémom regiznácia „neprichádza do úvahy“, reagoval pápež

„Chcem žiť svoje poslanie, kým mi to Boh dovolí,“ citoval hlavu Katolíckej cirkvi jeden z biskupov Latinskej Ameriky.

Pápež František reagoval na špekulácie médií o jeho zrieknutí sa úradu. Napriek zdravotným problémom jeho regiznácia „neprichádza do úvahy“. 

František sa tak vyjadril v rámci stretnutia s brazílskymi biskupmi.

Keď arcibiskup Roque Paloschi rekapituloval stretnutie s pápežom, pri otázke novinára o pápežovom zdraví potvrdil, že František „prejavil, že má veľa výziev, ale to, čo sa píše v tlači (o odstúpení), mu neprichádza na um: 'Chcem žiť svoje poslanie, kým mi to Boh dovolí', povedal. A to je všetko.“

Informuje o tom portugalská redakcia Vatikánskeho rozhlasu.

Špekulácie o konci Františkovo pontifikátu živí najmä plánovaná cesta 85-ročného pápeža do L‘Aquily, kde sa odoberie deň potom, ako vo Vatikáne ustanoví 21 nových kardinálov.

Inzercia

V stredotalianskom mestečku je pochovaný pápež Celestín V., ktorý v 13. storočí rezignoval a ktorého hrob navštívil aj pápež Benedikt XVI. František sa po návrate stretne so všetkými kardinálmi, a to všetko na konci augusta, čo je v Taliansku a Vatikáne dovolenkový mesiac.

Jedna z teórií, o ktorej sa v poslednom čase špekulovalo, hovorí o tom, že pápež František by mohol na konci augusta urobiť gesto, ktorým by riadil prechod k ďalšiemu pontifikátu podľa vzoru jezuitov.

Dvaja z posledných troch generálnych predstavených jezuitov totiž avizovali svoju rezignáciu najmenej rok vopred. Pápež by tak mal isté obdobie na riadenie prechodu a dokončenie reforiem.

 

Dnes treba vedieť

pred 2 hodinami

Ak by Igorovi Matovičovi záležalo na urovnaní vzťahov, ocenil by pondelkové rozhodnutie strany SaS vrátiť sa na koaličnú radu a prestal by útočiť, uviedol Richard Sulík (SaS) v reakcii na výzvu lídra OĽaNO o ukončení sporov. „Naopak, on po všetkých našich upozorneniach prelomil veto prezidentky s fašistami proti vôli dvoch koaličných partnerov a opakovane na nás útočil,“ napísal Sulík. SaS deklarovala, že ďalší postup včas oznámi.

pred 3 hodinami

„Ja viem, že odpustenie sa nedá vynútiť, ale je to veľký prejav veľkorysosti, ktorý občania určite ocenia,“ povedal premiér Eduard Heger na margo slov Igora Matoviča, ktorý prosil Richarda Sulíka a jeho kolegov z SaS o odpustenie. „Ak by sa toto podarilo, tak by to bola veľká vec a veľký krok pre celé ďalšie dva roky nášho fungovania,“ dodal premiér, ktorý zároveň chce, aby sa SaS vrátila na koaličné rady.

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.