Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
12. február 2016

Irán oznámil, že 'úpadkové' oslavy na Valentína sú zločinom

Ostrá reakcia vedenia islamskej republiky je súčasťou jeho kampane proti šíreniu západnej kultúry.

Irán dnes oznámil, že bude ostro zasahovať proti oslavám na Valentína a obchody profitujúce z tohto sviatku budú obvinené z trestného činu.

Polícia zverejnila v iránskych médiách varovanie určené obchodníkom, aby "nepropagovali úpadkovú západnú kultúru prostredníctvom osláv na Valentína". Polícia takisto upozornila teheránske odbory združujúce majiteľov kaviarní a predajní zmrzliny, aby neumožnili stretnutia, na ktorých si chlapci a dievčatá na Valentína navzájom venujú darčeky.

Deň svätého Valentína 14. februára je každoročnou poctou romantike a zaľúbenosti. Názov má po ranokresťanskom mučeníkovi a je čoraz populárnejší v Iráne i ďalších krajinách Blízkeho východu, uviedla dnes tlačová agentúra AP. 

Ostrá reakcia vedenia islamskej republiky je súčasťou jeho kampane proti šíreniu západnej kultúry. Saudská Arábia sa takisto snaží skoncovať s Valentínom, ale sviatok sa vo veľkom oslavuje v okolitých krajinách a mestách, napríklad v emiráte Dubaj.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.