Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Tlačové správy
10. jún 2022

7 dôvodov, prečo prísť na BHD 2022

Príďte s nami zažiť 5 príjemných letných večerov na náš mestský festival Bratislavské Hanusove dni.

7 dôvodov, prečo prísť na BHD 2022

BHD archív, Zuzana Jakabová

Nenechajte si ujsť príjemnú letnú atmosféru záhrady Pálffyho paláca v samom srdci Bratislavy. Jedinečná príležitosť na stretnutia a rozhovory s kultúrnymi ľuďmi, ktorí hľadajú pravdu, dobro a krásu a zároveň radi diskutujú o Bohu, vesmíre, život a vôbec… 

BHD archív, Barbora Girmanová

1. Hľadáte priestor na intelektuálne diskusie v príjemnej festivalovej atmosfére?

Festival Bratislavské Hanusove dni je určený tak akademickej verejnosti, ako aj širšiemu publiku. V dátumoch od 16. do 20. 6. sa môžete tešiť na 5 večerov plných diskusií, prednášok a talkshow z oblasti politickej filozofie, teológie, ekonómie, psychológie či iných spoločenských vied. To všetko doplnené príjemným letným občerstvením a krásnou výzdobou. 

2. Neviete sa dočkať stretnutia s potomkom rodu Habsburgovcov?

Využite neopakovateľnú príležitosť vypočuť si vzácnych zahraničných hostí. Tohto roku naše pozvanie prijalo množstvo inšpirativnych mužov aj žien, z ktorých dávame zvlášť do pozornosti našich headlinerov: 

  • Arcivojvoda Imre von Habsburg-Lothringen je šíriteľom odkazu svojho prastarého otca bl. cisára Karola, o ktorom opakovane prednášal v rôznych krajinách. Práve prostredníctvom svojho prastarého otca je spojený s históriou Habsburgovcov i ďalších rodov vládnucich v strednej Európe od najstarších dôb.
  • Fr. Gregory Maria Pine, O. P., je vychádzajúca hviezda dominikánskej teológie, známy aj z podcastu Pints with Aquinas. Vynikajúci rečník, ktorý dokáže pútavo a neraz aj vtipne priblížiť veľké filozofické a teologické pravdy, osobitne mladým ľuďom a študentom.
  • Jaroslav Maximilián (Max) Kašparů je všestranne nadaný český lekár – forenzný psychiater, teológ, pedagóg, gréckokatolícky kňaz a najmä obľúbený prednášateľ. 

 

BHD archív, Zuzana Jakabová

3. Uvítali by ste priestor na stíšenie sa v ruchu letnej Bratislavy?

Na sviatok Božieho tela (vo štvrtok 16. 6.) ste srdečne pozvaní načerpať pri duchovnom programe u kapucínov na Župnom námestí. Priestor na tichú modlitbu či rozjímanie vám sprostredkujeme od 20.00 h počas nočnej adorácie v rámci podujatia BHD Light a takisto na nasledovnej slávnostnej sv. omši v angličtine o 22.30 h sprevádzanej sakrálnymi skladbami v podaní uznávaného speváckeho zboru Apollo. 

4. Pýtate sa seba samých, ako byť odvážny, zrelý či ako dosiahnuť svätosť?

Všetci hľadáme odpovede, ako konať a žiť, aby sme boli naplnení a šťastní. Poďte s nami a s našimi hosťami preskúmať:

Inzercia

BHD grafika

5. Chcete si vypočuť piesne z nového albumu Jany Zubajovej alebo poznáte Lash & Grey?

V tom prípade si nenechajte ujsť hudobno-slovný dialóg dvoch oceňovaných hudobníckych párov! So svojou tvorbou sa s nami v nedeľu 19. 6. o 17.30 h podelia manželia Jana a Lukáš Zubajovci a najvýraznejšie mladé osobnosti slovenskej hudobnej scény, duo Lash & Grey

6. Nepohrdnete diskusiou na citlivé témy, ktoré hýbu spoločnosťou?

Tento ročník je venovaný téme krehkosti identít, keďže otázniky týkajúce sa príslušnosti k svojej generácii, pohlaviu, národu či viere sa v dnešnej dobe vynárajú intenzívnejšie ako kedykoľvek predtým. Radi by sme rozprúdili autentický dialóg so sekulárnym svetom, poskytli priestor na úprimné otázky a spoločne s vami zistili, či a ako je možné v tejto „tekutej“ dobe žiť v pevných a ukotvených identitách. V tejto súvislosti plánujeme v pondelok 20. 6. otvoriť citlivú tému transgenderizmu u mladých ľudí.​ 

7. Radi by ste videli SNOWFLAKE GENERATION v akcii?

Festival zakončíme iskrivou talkshow so štyrmi predstaviteľmi generácie označovanej ako generácia Z. Posvietime si na legitímnosť nálepky „snehové vločky“ a zistíme, čo motivuje ich spoločenskú angažovanosť. Ženský a mužský svet, kresťania vs. liberáli, zhodnotenie psychiatra a kňaza Maxa Kašparů.

Celý program nájdete na bhd.sk/program. 

K dispozícii máme zvýhodnené celovečerné vstupy, permanentku aj online permanentku.

ZĽAVOVÝ KÓD na lístky a permanentky pre študentov/ZŤP/seniorov nájdete na stránke Spoločenstva Ladislava Hanusa. 

Predpredajové ceny k dispozícii už len do nedele 12. 6.!!!

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.