Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
12. február 2016

Brexit podľa Nowotneho poškodí postavenie Londýna ako finančnej metropoly

Nowotny sa vyjadril tiež proti Nemeckom podporovanej hornej hranici pre hotovostné platby. Podľa neho pre niečo také nie je žiaden dôvod.

Vystúpenie Veľkej Británie z Európskej únie, takzvaný Brexit, by mal podľa člena Rady guvernérov Európskej centrálnej banky (ECB) Ewalda Nowotneho negatívny vplyv na postavenie Londýna ako finančnej metropoly. Informovala o tom agentúra Reuters.

Treba povedať, "že vystúpenie Británie z EÚ, bude podľa mňa spojené tiež so stratou každého privilégia Londýna ako finančného centra," uviedol guvernér rakúskej centrálnej banky. "A vieme, že Londýn ako finančné centrum má pre anglickú ekonomiku nezanedbateľný význam."

Na Londýn pripadá najväčší podiel daňových príjmov Británie. Podľa aktuálnych prieskumov je čoraz viac Britov za vystúpenie krajiny z EÚ.

Nowotny sa vyjadril tiež proti Nemeckom podporovanej hornej hranici pre hotovostné platby. Podľa neho pre niečo také nie je žiaden dôvod. Spolková vláda by chcela na európskej úrovni presadiť strop na hotovostné platby na úrovni 5000 eur. To by podľa Berlína uľahčilo boj z daňovými únikmi, praním špinavých peňazí a financovaním terorizmu.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.