Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
11. február 2016

Orbán chce posilniť zábrany na južných hraniciach

Tohtoročný prílev migrantov do Európy z južného smeru bude vyšší než vlani. Vo východomaďarskom Miškovci to dnes vyhlásil predseda maďarskej vlády Viktor Orbán, ktorého citovala agentúra MTI.

Maďarská vláda preto nariadila, aby boli na juhu Maďarska posilnené už existujúce hraničné zábrany a aby sa vytvorili kapacity potrebné na vybudovanie nových.
      

Nedávna návšteva nemeckej kancelárky Angely Merkelovej v Turecku podľa Orbána poukázala na to, že stále hrozí riziko vytvorenia bruselského systému "núteného presídľovania utečencov" do jednotlivých členských krajín Európskej únie.
      

Orbán predtým - na úvod schôdzky parlamentných frakcií strán vládnuceho bloku Fidesz-KDNP v Lillafürede - povedal, že medzi Nemeckom a Tureckom existuje tajná dohoda o prevoze migrantov na územie Európskej únie. Následne spresnil, že nejde o dvojstrannú nemecko-tureckú dohodu, ale o dohodu medzi EÚ a Tureckom.
 

Inzercia

Odporúčame

Opozícia obhajuje učiteľov

Opozícia obhajuje učiteľov

V školstve treba vytvoriť také podmienky, aby mladí ľudia nemuseli v desaťtisícoch odchádzať do lepších škôl do zahraničia a za lepšími životnými podmienkami. V diskusii o situácii v školstve to dnes v parlamente povedal predseda Mosta-Híd Béla Bugár.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.