Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
11. február 2016

Opozícia obhajuje učiteľov

V školstve treba vytvoriť také podmienky, aby mladí ľudia nemuseli v desaťtisícoch odchádzať do lepších škôl do zahraničia a za lepšími životnými podmienkami. V diskusii o situácii v školstve to dnes v parlamente povedal predseda Mosta-Híd Béla Bugár.

Za zlú situáciu podľa neho môže Smer-SD, ktorý vládne osem z desiatich posledných rokov. Sociálnym demokratom Bugár vyčíta, že sa k protestujúcim učiteľom a sestrám správajú ako k nepriateľom štátu. V školstve aj zdravotníctve treba podľa Bugára prijať dlhodobé najmä koncepcie. "Školstvo je oblasť, kde nestačí rozmýšľať v prítomnosti. Prváčikovia, ktorí idú dnes do školy, budú pravdepodobne pracovať v oblastiach, ktoré dnes ani nepoznáme," doplnil Bugár.
      

Kresťanskí demokrati pripomínajú, že vláda nesplnila v školstve viaceré svoje záväzky z programového vyhlásenia vlády. "Učitelia sa len dožadujú splnenia sľubov," povedal predseda KDH Ján Figeľ. Zdôraznil, že investície do školstva sú najvýhodnejšie a vrátia sa. "Remeslo má zlaté dno," poznamenal s tým, že v centre reforiem musí byť učiteľ. Smer-SD podľa neho premrhal štyri roky, ktoré mohol využiť na reformy bez toho, aby sa musel dohadovať s koaličným partnerom a robiť ústupky.
      

Kým väčšina opozície podporuje štrajkujúcich učiteľov, Štefan Kuffa (OĽaNO-NOVA) hovorí, že učitelia si robia vysoké nároky a majú sa vrátiť do škôl k deťom. "Dnes si učitelia robia vysoké nároky, ale kde sú výsledky? Kde sú učitelia? Keď chcú rodičia, aby ich deti urobili prijímačky, tak im musia zaplatiť doučovanie. To nie iba nastaviť dlaň a pýtať 'daj'," rozčuľoval sa v pléne Kuffa.

 

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.