Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
11. február 2016

Južná Kórea posilnila vojenské opatrenia v pohraničí

Južná Kórea posilnila svoje vojenské zložky v pohraničí pre prípad možných provokácií zo strany KĽDR.

Opatrenie súvisí s aktuálnym nárastom napätia vyvolaným uzavretím spoločného priemyselného parku Kesong, uviedla juhokórejská agentúra Jonhap. 

Ministerstvo obrany v Soule zatiaľ pravdivosť tejto informácie nepotvrdilo. 

Agentúra Jonhap s odvolaním sa na nemenovaný vojenský zdroj napísala, že Južná Kórea posilnila svoje ozbrojené zložky v západnom úseku spoločnej hranice a uviedla ich do stavu zvýšenej pohotovosti. 

K týmto opatreniam Soul údajne pristúpil v reakcii na najnovšie hrozby Pchjongjangu, ktorý vyhlásil, že okamžite deportuje všetkých Juhokórejčanov pôsobiacich v Kesongu a stiahne z neho vlastných pracovníkov. Súčasne avizoval, že zmrazí všetky aktíva juhokórejských spoločností vyvíjajúcich činnosť v Kesongu a preruší dve kľúčové cezhraničné komunikačné linky.

Južná Kórea v stredu oznámila úplné pozastavenie svojich aktivít v tejto priemyselnej zóne ležiacej neďaleko rovnomenného severokórejského pohraničného mesta. Tento krok bol reakciou na nedávny severokórejský jadrový test a vypustenie rakety dlhého doletu.
Juhokórejské spoločnosti začali už dnes zatvárať svoje prevádzky a urýchlene z nich sťahovať stovky zamestnancov.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.