Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
11. február 2016

Vývoz Ukrajiny do Ruska klesne tento rok takmer o tretinu

Rusi od začiatku tohto roka zaviedli voči Ukrajine potravinové embargo. Moskva uviedla, že tak reaguje na krok Kyjeva, ktorý sa pripojil k sankciám západných krajín voči Ruskej federácii.

Export Ukrajiny do Ruska klesne tento rok takmer o tretinu, pričom strata pre Kyjev môže dosiahnuť viac než miliardu dolárov. Uviedla to tento týždeň ukrajinská centrálna banka. Informoval o tom spravodajský server Sputnik.

"Export do Ruska klesne v tomto roku zhruba o 30 %, pričom dôvodom sú na jednej strane obchodné reštrikcie a na druhej ekonomické faktory," oznámila Národná banka Ukrajiny vo svojom odhade. Zároveň dodala, že pokles exportu bude stáť Kyjev okolo 1,3 miliardy USD (1,15 miliardy eur). O ďalších okolo 460 miliónov USD Ukrajina príde v dôsledku obmedzení v oblasti tranzitu produktov cez územie Ruska, dodala banka.

Rusi od začiatku tohto roka zaviedli voči Ukrajine potravinové embargo. Moskva uviedla, že tak reaguje na krok Kyjeva, ktorý sa pripojil k sankciám západných krajín voči Ruskej federácii. Ukrajina zareagovala odvetnými opatreniami a od 10. januára zaviedla embargo na dovoz viacerých potravín z Ruska.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.