Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
27. máj 2022, 16:14

Za svoju vlasť by v prípade útoku bojovala pätina Maďarov

Rusko-ukrajinský vojenský konflikt vníma 64 respondentov ako ruskú agresiu, 13 percent ho označilo za obrannú akciu veľmoci a 22 percent sa k tejto otázke nedokázalo vyjadriť.

V prípade ozbrojeného útoku na Maďarsko by za svoju vlasť určite bojovala pätina Maďarov, vyplýva z výsledkov prieskumu inštitútu Závecz Research zverejnených v piatok serverom index.hu. Informuje o tom spravodajca TASR v Budapešti.

Povinnú základnú vojenskú službu, ktorú v Maďarsku zrušili v novembri 2004, by znovu zaviedlo 40 percent opýtaných.

Rusko-ukrajinský vojenský konflikt vníma 64 respondentov ako ruskú agresiu, 13 percent ho označilo za obrannú akciu veľmoci a 22 percent sa k tejto otázke nedokázalo vyjadriť.

Podľa 60 percent Maďarov väčšiu vinu za vypuknutie vojny na Ukrajine nesie Rusko a 16 percent sa domnieva, že za ňu môže sama Ukrajina.

Telefonický prieskum vykonali v polovici mája na reprezentatívnej vzorke 1000 osôb.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 52 minútami

Pri Trnave vznikol podvečer požiar, pri ktorom zhorelo nepokosené obilie na rozlohe 18 hektárov. Na mieste zasahovali profesionálni hasiči aj jednotky dobrovoľných hasičov z viacerých obcí v okolí Trnavy. (tasr)

pred hodinou
pred 3 hodinami

Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová rovnako ako jej krajanka Kristína Kučová neprešla cez 2. kolo dvojhry na turnaji vo Wimbledone. S Poľkou Magdalenou Frechovou prehrala 4:6, 4:6. Posledným slovenským želiezkom v singli tak zostal Alex Molčan. (tasr)

pred 3 hodinami

V obci Somotor v okrese Trebišov dnes namerali 38,8 stupňa Celzia, čím horúčavy prekonali júnový rekord z roku 2012. Vtedy namerali 38,2 stupňa Celzia v Slovenskom Grobe. Horúčavy však vrcholia až zajtra, teplota by mala vystúpiť najvyššie na Dolnom Zemplíne, s hodnotou okolo 39 stupňov Celzia. (tasr)

pred 4 hodinami

Slovensko v tejto chvíli nepredpokladá navyšovanie počtu cudzích vojakov NATO na svojom území nad parlamentom schválený počet 3000, povedal po skončení summitu NATO v Madride minister obrany Jaroslav Naď. Podľa neho bude v lete na Slovensku 1600 až 1700 zahraničných vojakov NATO. (tasr)

pred 4 hodinami

Šéf ruskej diplomacie Sergej Lavrov vyhlásil, že medzi Ruskom a Západom sa spúšťa nová „železná opona“. Deklaroval, že Moskva už odteraz nebude veriť Washingtonu ani Bruselu. „Európska únia sa vonkoncom nezaujíma o pochopenie našich záujmov,“ vyhlásil. (tasr)

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.