Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
26. máj 2022, 16:16

Vytvorte samostatnú transgender kategóriu, odkazujú plaveckí tréneri federácii

„Ak chceme chrániť ženské športy, rozvíjať náš šport a vytvárať férové súťaže, je tu silný argument pre to, že by sme mali nasledovať históriu a vytvoriť novú divíziu pre takýchto trans športovcov,“ tvrdia.

Svetová asociácia plaveckých trénerov vydala vyhlásenie týkajúce sa účasti transgender plavcov na súťažiach. Asociácia odporúča, aby Medzinárodná plavecká federácia vytvorila „transdivíziu“, v ktorej by transrodové ženy pretekali iba s inými transrodovými ženami a transrodoví muži iba s ďalšími transrodovými mužmi.

„Súťažná spravodlivosť nie je zlučiteľná so seba-zaradením do ženskej kategórie v športe tak veľmi ovplyvnenom pohlavím, akým je plávanie. Priemerné rozdiely v sile, výdrži a postave medzi pohlaviami sú výrazné. U transrodových žien je v priemere pravdepodobné, že si zachovajú vyššie uvedené fyzické výhody, aj keď sa použije potlačenie hladiny testosterónu,“ uvádza sa vo vyhlásení.

„Ak chceme chrániť ženské športy, rozvíjať náš šport a vytvárať férové súťaže, je tu silný argument pre to, že by sme mali nasledovať históriu a vytvoriť novú divíziu pre takýchto trans športovcov,“ uzavrela asociácia.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Inflácia v eurozóne zrýchlila v júni na nový rekord a dosiahla 8,6 percenta. Pod túto hodnotu sa podpísal najmä ďalší rast cien energií. Vo svojom rýchlom odhade to v piatok uviedol štatistický úrad Európskej únie Eurostat. (tasr)

pred hodinou

Od prvého júla funguje Národný inštitút vzdelávania a mládeže, ktorý vznikol zlúčením 5 organizácií. Jeho cieľom je lepšia dostupnosť a adresnosť pomoci učiteľom, skvalitnenie ponuky vzdelávania či posilnenie odbornosti pre modernejšie školstvo. (tasr)

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.