Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
26. máj 2022, 15:28

Spor o balík pomoci

Matovičov zákon je pochybný, tvrdí Kolíková. Podanie na Ústavný súd nechystá

Podľa ministerky spravodlivosti má balíček vecné nedostatky a bol by vhodný na to, aby sa ním Ústavný súd zaoberal.

Matovičov prorodinný zákon nie je podľa ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej dostatočne adresnou pomocou pre tých, ktorí to potrebujú. To, či sa na Ústavný súd obráti prezidentka Zuzana Čaputová, je podľa Kolíkovej len v jej rukách.

V súvislosti s nejednotným hlasovaním koaličných partnerov v parlamente Kolíková pripomína, že sa tak nestalo prvý raz, kedy koaličný návrh prešiel v parlamente aj s hlasmi opozície.

„Nie som spokojná so situáciou ani v rámci koalície. Počkajme si, aký bude vývoj," komentovala s tým, že Sas neodchádza z vlády, aj keď je situácia nesmierne ťažká. 

Poslanec Milan Vetrák za OĽaNO vyzval prezidentku Zuzanu Čaputovú, aby protiinflačný balíček podpísala a nešla proti rodinám a deťom. Vystúpil proti vyhláseniu Bratislavy, ktoré protiinflačný balík odmietlo a nazval ho „pamfletom komunálnych plačkov". Vetrák odmietol, že by samosprávy prišli o peniaze.

 

 

 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Inflácia v eurozóne zrýchlila v júni na nový rekord a dosiahla 8,6 percenta. Pod túto hodnotu sa podpísal najmä ďalší rast cien energií. Vo svojom rýchlom odhade to v piatok uviedol štatistický úrad Európskej únie Eurostat. (tasr)

pred hodinou

Od prvého júla funguje Národný inštitút vzdelávania a mládeže, ktorý vznikol zlúčením 5 organizácií. Jeho cieľom je lepšia dostupnosť a adresnosť pomoci učiteľom, skvalitnenie ponuky vzdelávania či posilnenie odbornosti pre modernejšie školstvo. (tasr)

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.