Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
25. máj 2022, 17:15

Mučeníctvo je v našej cirkvi normálne, vyhlásil kardinál Joseph Zen

Opätovne kritizoval Svätú stolicu za to, že s Komunistickou stranou Číny uzavrela provizórnu dohodu.

Kardinál Joseph Zen slúžil svätú omšu po tom, ako bol v Hongkongu zadržaný a 24. mája sa nepriznal k údajnému nezaregistrovaniu prodemokratickej asociácie. Počas kázne nerozprával o svojom vlastnom prípade, ale upriamil pozornosť na množstvo kresťanov, ktorí sú v Číne prenasledovaní.

Informovala o tom Catholic News Agency.

Deväťdesiatročný kardinál sa modlil za „bratov a sestry, ktorí dnes nemôžu navštíviť omšu v žiadnej podobe, pretože nemajú žiadnu slobodu“.

Autority v Šanghaji a Pekingu počas jari zaviedli svetovo najprísnejšie regulácie súvisiace so šírením ochorenia COVID-19. Nedospelí katolíci podľa čínskych zákonov nemôžu navštíviť žiadnu verejnú omšu a v poslednom čase miestne úrady bojujú proti tajnej cirkvi.

„V našej cirkvi je mučeníctvo normálne. Nemusíme to spraviť, ale musíme zvládnuť nejakú bolesť a obrniť sa lojalitou voči našej viere,“ povedal kardinál.

Zen takisto kritizoval Svätú stolicu za to, že s Komunistickou stranou Číny uzavrela provizórnu dohodu. Podľa neho takto Vatikán konal v „dobrej viere“, ale išlo o „nerozumné rozhodnutie“.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 47 minútami

Počasie: Dnes bude malá, lokálne zväčšená oblačnosť. Ojedinele, na západe miestami, prehánky a búrky. Mimoriadne teplo, na západe dusno. Denná teplota vystúpi na 29 až 36 stupňov. (shmú)

pred 10 hodinami

Päť ľudí zahynulo a 22 ďalších, vrátane piatich detí, utrpelo zranenia pri ruskom ostreľovaní Charkova. Uviedol to gubernátor Charkovskej oblasti Oleh Synehubov. „Všetci z nich sú civilisti z Charkova. Išli po uliciach alebo boli na detských ihriskách. Úprimnú sústrasť ich rodinám,“ napísal. (tasr)

pred 10 hodinami
pred 12 hodinami

Vlaňajší semifinalista Wimbledonu Poliak Hubert Hurkacz prehral v prvom kole ako nasadená sedmička so Španielom Alejandrom Davidovichom Fokinom po päťsetovej dráme 6:7 (4), 4:6, 7:5, 6:2, 6:7 (8). Prvýkrát v histórii turnaja sa v rozhodujúcom sete za stavu 6:6 hral tajbrejk do 10. (tasr)

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.