Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
25. máj 2022, 17:23

Heger v Davose

Príliš dlho sme vymieňali hodnoty za lacný plyn a ropu. Kompromis spôsobil vojnu

Príliš dlho sme vymieňali hodnoty za lacný plyn a ropu. Kompromis spôsobil vojnu

Eduard Heger v Davose. Foto: TASR/AP

Slovenský premiér na svetovom ekonomickom fóre v švajčiarskom Davose opäť povedal, že ak Rusko porazí Ukrajinu, ďalšie na rade bude Slovensko. Ukrajina musí vyhrať, tvrdí Heger.

Eduard Heger skritizoval štáty Európskej únie, že sú príliš závislé od ruských energií, a vyzval lídrov, aby prestali robiť kompromisy vo svojich zásadách. 

„V podstate sme na príliš dlho vymenili naše zásady za lacný plyn a ropu. Kompromisy s Putinom spôsobili vojnu na Ukrajine,“ povedal slovenský premiér s tým, že Ukrajinci prelievajú vlastnú krv, „aby sme my nemuseli“. Opäť dodal, že ak Ukrajina zlyhá, bude na rade Slovensko.

Úniu tiež vyzval, aby krajiny západného Balkánu prijala do eurobloku a na štandardizovaných pravidlách pracovala aj s Ukrajinou a pomohla jej zrýchliť proces.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Počasie: Dnes bude malá, lokálne zväčšená oblačnosť. Ojedinele, na západe miestami, prehánky a búrky. Mimoriadne teplo, na západe dusno. Denná teplota vystúpi na 29 až 36 stupňov. (shmú)

pred 11 hodinami

Päť ľudí zahynulo a 22 ďalších vrátane piatich detí utrpelo zranenia pri ruskom ostreľovaní Charkova. Uviedol to gubernátor Charkovskej oblasti Oleh Synjehubov. „Všetci z nich sú civilisti z Charkova. Išli po uliciach alebo boli na detských ihriskách. Úprimnú sústrasť ich rodinám,“ napísal. (tasr)

pred 11 hodinami

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.