Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
24. máj 2022, 23:42

Streľba na americkej škole v Texase si vyžiadala najmenej 15 mŕtvych

Streľba na americkej škole v Texase si vyžiadala najmenej 15 mŕtvych

Foto TASR/AP

Podozrivý zo streľby je miestny tínedžer, ktorý vošiel do školy vyzbrojený ručnou zbraňou a možno aj puškou a spustil paľbu.

Pri streľbe na základnej škole v meste Uvalde v americkom štáte Texas prišlo o život 14 detí a jeden učiteľ. Informovali o tom agentúra AFP s odvolaním sa na guvernéra Texasu Grega Abbotta. Podľa neho zomrel aj samotný 18-ročný strelec.

K streľbe došlo na základnej škole Robb Elementary School v meste Uvalde, ležiacom približne 135 kilometrov západne od mesta San Antonio, píše agentúra AP.

Abbott na tlačovej konferencii uviedol, že podozrivý zo streľby, miestny tínedžer, vošiel do školy vyzbrojený ručnou zbraňou a možno aj puškou a spustil paľbu. Podľa jeho slov strelca pravdepodobne zabili policajti.

Nemocnica Uvalde Memorial Hospital už predtým uviedla, že sanitkou alebo autobusom bolo privezených 13 detí. Ďalšia nemocnica uviedla, že 66-ročná žena je v kritickom stave.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 25 minútami

Inflácia v eurozóne zrýchlila v júni na nový rekord a dosiahla 8,6 percenta. Pod túto hodnotu sa podpísal najmä ďalší rast cien energií. Vo svojom rýchlom odhade to v piatok uviedol štatistický úrad Európskej únie Eurostat. (tasr)

pred 55 minútami

Od prvého júla funguje Národný inštitút vzdelávania a mládeže, ktorý vznikol zlúčením 5 organizácií. Jeho cieľom je lepšia dostupnosť a adresnosť pomoci učiteľom, skvalitnenie ponuky vzdelávania či posilnenie odbornosti pre modernejšie školstvo. (tasr)

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.