Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
24. máj 2022, 16:45

Diplomat Bondarev už nie je s nami, je proti nám, povedal hovorca Kremľa

"Má postoj, ktorým odsudzuje konanie ruského vedenia, a toto konanie ruského vedenia podporuje takmer celé obyvateľstvo našej krajiny," odpovedal Peskov na vyjadrenie Bondareva, ktorý odsúdil inváziu Ruska na Ukrajine.

Ruský diplomat Boris Bondarev, ktorý oznámil odstúpenie z úradu na protest proti invázii Ruska na Ukrajine, "už nie je s nami, je proti nám", vyhlásil v utorok hovorca Kremľa Dmitrij Peskov. Informoval o tom portál americkej televízie CNN.

Stanica CNN položila Peskovovi v konferenčnom hovore s novinármi otázku o Bondarevovi, diplomatovi ruskej misie pri OSN vo švajčiarskej Ženeve, ktorý v pondelok v otvorenom liste oznámil rezignáciu.

"Kremeľ nie je s týmto listom oboznámený. Ak bol (diplomat) zamestnancom ministerstva zahraničných vecí, potom je to otázka na ministerstvo," povedal Peskov. "Tu môžeme povedať len toľko, že pán Bondarev už nie je s nami, lepšie povedané, je proti nám," dodal hovorca Kremľa.

"Má postoj, ktorým odsudzuje konanie ruského vedenia, a toto konanie ruského vedenia podporuje takmer celé obyvateľstvo našej krajiny," odpovedal Peskov, keď ho novinári požiadali, aby vysvetlil význam slovného spojenia "proti nám".

"To znamená, že tento pán sa otvorene vyjadril proti všeobecne ustálenej mienke našej krajiny," doplnil.

Bondarev, veterán ruskej diplomatickej služby s 20-ročnou praxou, zverejnil v pondelok na účte na sociálnej sieti LinkedIn vyhlásenie, v ktorom odsúdil inváziu Ruska na Ukrajine a kritizoval ruské ministerstvo zahraničných vecí za spoluúčasť na "agresívnej vojne". Takého vyjadrovanie je v Rusku zakázané na základe zákonov o cenzúre v čase vojne.

Diplomat v tomto otvorenom kritickom liste napísal, že "vojnu na Ukrajine rozpútal prezident Vladimir Putin". V liste tiež uviedol, že sa "hanbí za svoju krajinu". Ako prvá o tom v pondelok informovala mimovládna organizácia UN Watch. Správu následne prevzala agentúra AP, podľa ktorej ide o najvyššie postaveného ruského diplomata, ktorý odsúdil ruskú inváziu.

Ruský prezident Vladimir Putin sa stále teší vysokej podpore verejnosti, ale za okolností, keď prokremeľská štátna televízia dominuje elektronickým médiám, politická opozícia nie je tolerovaná a ruská vláda zákonom zakázala kritiku vojny na Ukrajine.
 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 49 minútami

Inflácia v eurozóne zrýchlila v júni na nový rekord a dosiahla 8,6 percenta. Pod túto hodnotu sa podpísal najmä ďalší rast cien energií. Vo svojom rýchlom odhade to v piatok uviedol štatistický úrad Európskej únie Eurostat. (tasr)

pred hodinou

Od prvého júla funguje Národný inštitút vzdelávania a mládeže, ktorý vznikol zlúčením 5 organizácií. Jeho cieľom je lepšia dostupnosť a adresnosť pomoci učiteľom, skvalitnenie ponuky vzdelávania či posilnenie odbornosti pre modernejšie školstvo. (tasr)

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.