Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
23. máj 2022, 20:21

Obvinenie

NAKA obvinila poslanca Suju aj Uhríkovu asistentku. Republika vraví o objednávke

NAKA obvinila poslanca Suju aj Uhríkovu asistentku. Republika vraví o objednávke

Foto: TASR/Jakub Kotian

Člen hnutia Republika je obvinený zo zločinu porušovania povinností pri správe cudzieho majetku. Uhrík hovorí o politickej objednávke.

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil poslanca Národnej rady Miroslava Suju. Člen hnutia Republika je obvinený zo zločinu porušovania povinností pri správe cudzieho majetku. 

Informovala o tom RTVS. Na sociálnej sieti to potvrdila aj polícia. Obvinená je aj asistentka europoslanca Milana Uhríka Ivana Slivková.

„Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry začal trestné stíhanie za ďalšie čiastkové útoky v súvislosti s predajom hnuteľného majetku Banskobystrickej regionálnej správy ciest. Konkrétne pre pokračovací zločin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku. Zároveň z tohto zločinu obvinil PaedDr. Mgr. M. S. a JUDr. I. S.,“ uviedla polícia s tým, že vyšetrovanie aj naďalej pokračuje a viac informácií poskytne, keď to procesná situácia dovolí.

Podľa RTVS je pri spomínanom obvinení trestná sadzba až 10 rokov.

Obvinenie je politickou objednávkou, tvrdí Uhrík

Obvinenie poslanca Miroslava Suju je podľa šéf hnutia Republika Milana Uhríka politickou objednávkou, keďže prišlo krátko po tom, ako Suja oznámil kandidatúru na šéfa Banskobystrického samosprávneho kraja.

Suja tvrdí, že mu obvinenie zatiaľ nebolo doručené. Nechcel preto špekulovať, či sa týka majetku v Banskobystrickej regionálnej správe ciest.

Inzercia

„Obvinenie Miroslava Suju vnímame ako čisto politickú objednávku. Ide o päťročné vyšetrovanie, ktoré bolo dvakrát zastavené, nebolo z toho nikdy nič,“ skonštatoval Uhrík.

Obvinenie vníma ako „administratívnu hlúposť, ktorej nikto nerozumie“. Pýta sa, či to vnímať ako výstrahu, keď sa niekto postaví v komunálnych voľbách proti kandidátom podporovaných vládou a označil to za kriminalizáciu opozície.

Suja doplnil, že ho ešte nevypočuli. Keď mu doručia obvinenie, podá sťažnosť.

„Predsedal som zastupiteľstvu Banskobystrického samosprávneho kraja, kde som celý tento majetok ponúkol obciam, mestám, organizáciám, ktoré sú v kraji. Za 30 dní sa nikto k tomu neprihlásil, potom to šlo normálnou súťažou preč. Nič viac, nič menej," uviedol. Dodal, že robiť znalecký posudok by bolo neekonomické.

Dnes treba vedieť

pred 58 minútami

Inflácia v eurozóne zrýchlila v júni na nový rekord a dosiahla 8,6 percenta. Pod túto hodnotu sa podpísal najmä ďalší rast cien energií. Vo svojom rýchlom odhade to v piatok uviedol štatistický úrad Európskej únie Eurostat. (tasr)

pred hodinou

Od prvého júla funguje Národný inštitút vzdelávania a mládeže, ktorý vznikol zlúčením 5 organizácií. Jeho cieľom je lepšia dostupnosť a adresnosť pomoci učiteľom, skvalitnenie ponuky vzdelávania či posilnenie odbornosti pre modernejšie školstvo. (tasr)

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.