Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
19. máj 2022, 13:45

Orbán na konzervatívnom fóre

Liberáli chcú zlikvidovať životný štýl Európy

Liberáli chcú zlikvidovať životný štýl Európy

Viktor Orbán. Foto - TASR/Jaroslav Novák

„Maďarsko je laboratóriom, v ktorom sme vyvinuli protilátku proti progresívnej dominancii," povedal maďarský premiér v otváracom prejave dvojdňového podujatia, v ktorom prirovnal liberalizmus Západu ku komunistickej diktatúre.

Problémom v Amerike i západnej Európe je dominancia progresívnych liberálov. Vyhlásil to vo štvrtok v Budapešti predseda maďarskej vlády Viktor Orbán na najväčšom konzervatívnom podujatí Ameriky, na každoročnej konferencii Conservative Political Action Conference (CPAC), ktorú prvýkrát usporiadali v Európe.

Informuje o tom spravodajca TASR v Budapešti s odvolaním sa na internetové vydanie týždenníka Magyar Hang.

Orbán v otváracom prejave dvojdňového podujatia, ktorého maďarským organizátorom je Centrum pre základné práva (Alapjogokért Központ), prirovnal liberalizmus Západu ku komunistickej diktatúre.

Medzi hosťami konferencie je aj český exprezident Václav Klaus, ktorého predseda maďarskej vlády pri privítaní označil za "intelektuálne najsmelšieho človeka Európy".

Maďarský premiér a predseda strany Fidesz v rozsiahlom prejave pripomenul, ako Maďarsko zvíťazilo nad komunistickým režimom a porazilo liberálov a medzinárodnú ľavicu. „Maďarsko je laboratóriom, v ktorom sme vyvinuli protilátku proti progresívnej dominancii," povedal Orbán, ktorý prezentoval 12-bodový "maďarský recept".

Prvkami tohto receptu je podľa jeho slov okrem iného ísť vlastnou cestou, podporovať cirkvi a rodiny, presadzovať národné záujmy v zahraničnej politike, vybudovať si vlastné médiá či nenechať sa ovplyvniť extrémistickými konšpiračnými teóriami. Orbán tiež podčiarkol význam viery v Boha, pretože "človek musí žiť s vedomím, že raz za svoje činy ponesie zodpovednosť".

Podľa jeho vyjadrenia bude zlomovým rokom rok 2024, pretože vtedy budú voľby "na dvoch frontoch boja za západnú civilizáciu" – v Európskom parlamente i v Spojených štátoch.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 8 hodinami
pred 9 hodinami

Generálny prokurátor Maroš Žilinka odmieta, že by sa mesiac pred vojnou stretol s generálnym tajomníkom ruskej bezpečnostnej rady Nikolajom Patruševom. „To, že k takému stretnutiu nikdy neprišlo, je fakt a faktom zostáva aj to, že niektorí ľudia či skupiny ľudí sa žiaľ nezastavia pred ničím,“ píše na Facebooku a kritizuje moderátora TA3, ktorý otázku o údajnom stretnutí kládol hosťom v diskusii.

pred 10 hodinami

Španielsky pretekár F1 Carlos Sainz z tímu Ferrari dosiahol prvé víťazstvo v kariére, keď triumfoval na Veľkej cene Veľkej Británie. Druhý finišoval v Silverstone Mexičan Sergio Pérez z Red Bullu, tretí skončil sedemnásobný majster sveta Brit Lewis Hamilton na Mercedese. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.