Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
08. február 2016

Nemocnica v Trnave nesúhlasí s bezpodmienečným znovuprijatím všetkých sestier

Fakultná nemocnica Trnava nesúhlasí s plošným a bezpodmienečným prijatím sestier, ktoré podali výpovede.

Všetky uvoľnené pracovné pozície by sa podľa názoru jej vedenia mali obsadzovať v zmysle platných normatívov a konkrétnych potrieb jednotlivých oddelení a kliník. Pre TASR to uviedol hovorca FN Matúš Stračiak.
     

 "V uplynulom období sme prijali do pracovného pomeru nových zamestnancov, ktorí pracujú tak, aby bol pacient a chod nemocnice zabezpečený v plnom rozsahu. Ak by došlo k bezpodmienečnému prijatiu odídených sestier, nevieme si predstaviť situáciu, že by nemocnica musela prepustiť novoprijatých kvalifikovaných zamestnancov," uviedol Stračiak. 
      

Dovtedy, kým sestry a pôrodné asistentky podali výpovede, sa podľa hovorcu vo FN vždy dodržiavali minimálne personálne a materiálno-technické normatívy. "Preto sa ohradzujeme proti vyjadreniu predsedníčky Odborového združenia sestier a pôrodných asistentiek Moniky Kaveckej, že sa normatívy nedodržiavali a že máme možnosti prijať všetky odídené sestry," dodal Stračiak. Prioritou je podľa neho pacient, zabezpečenie kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti a komfortu pacienta. Práve preto je potrebné jednotlivé uchádzačky a uchádzačov o zamestnanie posudzovať individuálne a s ohľadom na kvalitu celého kolektívu.
     

 K 1. februáru odišlo z FN Trnava 56 sestier, nemocnici sa podarilo nájsť 16 nových zamestnancov. 

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.