Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
13. máj 2022, 14:22

Ministerstvo chce zdravotným sestrám nakúpiť tablety

Zámerom je, aby sestra mohla informácie o stave pacienta nahrávať do systému priamo pri jeho lôžku a tak mať na pacienta viac času. Celý proces si však vyžaduje množstvo administratívnych úkonov.

Po stretnutí so zástupcami lekárskych odborov to uviedla štátna tajomníčka rezortu Lenka Dunajová Družkovská.

Sestry budú podľa nej môcť informácie o zdravotnom stave pacienta nahrávať do systému priamo pri jeho lôžku. „Vďaka tomu sa získa čas, ktorý bude sestra tráviť pri pacientovi,“ doplnila.

Projekt je v štádiu prípravy vrátane procesu verejného obstarávania. Pripravujú sa tiež technické riešenia na prepojenie informačných systémov. „O všetkých detailoch projektu vrátane počtu tabletov, zapojenia konkrétnych nemocníc do pilotného projektu budeme informovať ihneď po ukončení aktuálnej fázy príprav,“ uviedlo ministerstvo.

Rezort pripravuje tiež zmeny vo výnose z roku 2008 o minimálnych požiadavkách na personálne zabezpečenie a materiálno-technické vybavenie jednotlivých druhov zdravotníckych zariadení.

„Aj v tomto prípade je zámerom, aby sestry mohli vykonávať viac odbornej práce a tým sa zefektívnila činnosť jednotlivých oddelení a skvalitnili sa pracovné podmienky zdravotníckych pracovníkov,“ dodal.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Pojednávanie v kauze evidencie Andreja Babiša vo zväzkoch komunistickej Štátnej bezpečnosti má byť 14. júna. Český expremiér bol vo zväzkoch ŠtB vedený ako agent pod krycím menom Bureš, sám však spoluprácu s ŠtB popiera a trvá na tom, že je vo zväzkoch vedený neoprávnene. V spore o ochranu osobnosti podal žalobu na Ústav pamäti národa ešte v roku 2012. (tasr)

pred 3 hodinami

Počasie: denná teplota sa bude pohybovať v rozmedzí 13 až 21 stupňov. Čaká nás jasný až polojasný deň, od juhu bude postupne pribúdať oblačnosť a popoludní bude miestami dážď. Fúkať bude prevažne slabý vietor. (shmú)

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.