Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
13. máj 2022, 08:09

Severná Kórea by mohla v máji vykonať test jadrovej zbrane

Administratíva amerického prezidenta Joea Bidena varovala, že KĽDR je na testy pripravená. Naposledy takýto test vykonala pred piatimi rokmi.

„Tieto informácie sme posunuli našim spojencom a partnerom,“ uviedla vo Washingtone hovorkyňa Bieleho domu Jen Psakiová.

Prezident USA Biden plánuje v termíne 20. – 24. mája absolvovať návštevu Južnej Kórey a Japonska, ktoré sú dvoma najdôležitejšími spojencami Washingtonu v regióne. Psakiová dodala, že Biden zvažuje aj návštevu demilitarizovanej zóny, avšak konečné rozhodnutie ešte prijaté nebolo.

Naposledy uskutočnila KĽDR test jadrovej zbrane v septembri 2017, pričom išlo o šiesty takýto test.

Severná Kórea však vo štvrtok vystrelila do mora celkovo tri balistické rakety krátkeho doletu. Išlo v poradí už o 16. kolo severokórejských raketových testov v tomto roku.

OSN zakázala Severnej Kórei vykonávať testy balistických a jadrových zbraní a uvalila na ňu prísne sankcie. KĽDR však tento zákaz pravidelne porušuje.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 6 hodinami
pred 8 hodinami

Španielska LGBT komunita hovorí o stigmatizácii pri informovaní o opičích kiahňach. „Hlavné riziko sa v súčasnosti týka mužov, ktorí mali sex s mužmi, a to musíme povedať. Robíme to v záujme práve tejto skupiny, ktorej sa to týka. To nie je stigmatizácia, to je skrátka zhodnotenie aktuálnej hrozby,“ kontroval komunite nemecký minister zdravotníctva Karl Lauterbach. (markíza)

pred 9 hodinami

Holanďan Koen Bouwman triumfoval v 19. etape cyklistických pretekov Giro d’Italia. Jazdec tímu Jumbo-Visma zdolal druhého Švajčiara Maura Schmida a tretieho Taliana Alessandra Tonelliho. Ružový dres pre vedúceho pretekára celkového poradia si udržal Ekvádorčan Richard Carapaz z Ineosu-Grenadiers. (tasr)

pred 9 hodinami

Ministerstvo zdravotníctva chce zvýšiť počet ľudí absolvujúcich preventívne prehliadky. Dobrým príkladom je podmienenie uhrádzania niektorých úkonov u zubného lekára preventívnymi prehliadkami. „Prevencia je najlepšia a je najlacnejšia. Pripravuje sa aj legislatíva, ale všetko je to ešte v rámci diskusií,“ uviedla štátna tajomníčka rezortu Lenka Dunajová Družkovská.

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.