Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
13. máj 2022, 07:23

Prenasledovanie kresťanov

V Nigérii moslimskí študenti ukameňovali kresťanskú spolužiačku

Dievča obvinili z rúhania sa prorokovi Mohamedovi, pričom jej telo po kameňovaní spálili. Študentka sa terčom násilného činu podľa univerzity stala po tom, čo na sociálnych sieťach kritizovala proroka Mohameda.

K činu došlo v meste Sokoto na severozápade Nigérie. Polícia zadržala dvoch študentov, ktorí sú podozriví z účasti na tomto čine náboženského fanatizmu. 

Študenti svoju obeť násilne vytiahli z bezpečnostnej miestnosti, kde sa skrývala. Po tom, čo ju dobili na smrť, pričom ju častovali nadávkami a kričali „Allahu Akbar“ (v arabčine Boh je veľký), jej telo spálili s použitím zapálených pneumatík z áut.

Ako uviedol jeden zo svedkov tohto tragického incidentu, polícia sa snažila študentku zachrániť, pričom na rozohnanie davu nasadila slzotvorný plyn a vystrelila niekoľko varovných striel, avšak násilníci kládli odpor. Polícia potvrdila, že univerzita zostáva až do odvolania zatvorená.

Zatiaľ čo na juhu Nigérie žije prevažne kresťanské obyvateľstvo, sever obývajú konzervatívni moslimovia. V mnohých tamojších spolkových štátoch je uplatňované prísne islamské právo šaría, ktoré za bohorúhačstvo ukladá trest smrti.
 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 49 minútami

Pojednávanie v kauze evidencie Andreja Babiša vo zväzkoch komunistickej Štátnej bezpečnosti má byť 14. júna. Český expremiér bol vo zväzkoch ŠtB vedený ako agent pod krycím menom Bureš, sám však spoluprácu s ŠtB popiera a trvá na tom, že je vo zväzkoch vedený neoprávnene. V spore o ochranu osobnosti podal žalobu na Ústav pamäti národa ešte v roku 2012. (tasr)

pred 2 hodinami

Počasie: denná teplota sa bude pohybovať v rozmedzí 13 až 21 stupňov. Čaká nás jasný až polojasný deň, od juhu bude postupne pribúdať oblačnosť a popoludní bude miestami dážď. Fúkať bude prevažne slabý vietor. (shmú)

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.