13. máj 2022, 06:54

NHL

Tampa Bay si vynútila siedmy zápas, St. Louis postúpilo do druhého kola

Rovnako ako Tampa Bay si siedmy duel vynútili aj hráči Bostonu, ktorí zdolali Carolinu 5:2 a tiež Edmonton vďaka triumfu 4:2 v Los Angeles.

Hokejisti Tampy Bay v zostave so slovenským obrancom Erikom Černákom si v 1. kole play off NHL vynútili siedmy zápas. V šiestom súboji štvrťfinále Východnej konferencie si dvojnásobný obhajca Stanleyho pohára poradil doma s Torontom 4:3 po predĺžení a vyrovnal stav série na 3:3.

Černák odohral takmer 27 minút, počas ktorých dvakrát ohrozil súperovho brankára. Pripísal si dva plusové body a rozdal päť hitov. Víťazný gól „bleskov“ strelil v 79. minúte Brayden Point. Rozhodujúci siedmy zápas je na programe v sobotu o 22.00 h SELČ na ľade kanadského tímu.

Rovnako ako Tampa Bay si siedmy duel vynútili aj hráči Bostonu, ktorí zdolali Carolinu 5 : 2. Gól a asistenciu pri triumfe „medveďov“ zaznamenali Charlie Coyle a Brad Marchand. Postup do 2. kola si zaistili hráči St. Louis víťazstvom 5 : 1 nad Minnesotou. Wild zdolali 4 : 2 na zápasy.

pred 42 minútami

Pojednávanie v kauze evidencie Andreja Babiša vo zväzkoch komunistickej Štátnej bezpečnosti má byť 14. júna. Český expremiér bol vo zväzkoch ŠtB vedený ako agent pod krycím menom Bureš, sám však spoluprácu s ŠtB popiera a trvá na tom, že je vo zväzkoch vedený neoprávnene. V spore o ochranu osobnosti podal žalobu na Ústav pamäti národa ešte v roku 2012. (tasr)

pred 2 hodinami

Počasie: denná teplota sa bude pohybovať v rozmedzí 13 až 21 stupňov. Čaká nás jasný až polojasný deň, od juhu bude postupne pribúdať oblačnosť a popoludní bude miestami dážď. Fúkať bude prevažne slabý vietor. (shmú)