Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Komentáre a názory
05. máj 2022

Matovičovo vyhlásenie o prezidentke

Je to falošná a zákerná žena. Mohol ju uraziť viac?

Fico tvrdí, že Čaputová je americká agentka, Matovič, že je to zákerná a zlá žena. Ktoré vyjadrenie je urážlivejšie?

Je to falošná a zákerná žena. Mohol ju uraziť viac?

FOTO TASR – Jaroslav Novák

Robert Fico spustil aj psychologickú vojnu. Potrebuje krajine vtlačiť presvedčenie, že tu nič nefunguje, že je tu rozvrat, úpadok a zmar. A na čele štátu sú neschopní alebo skorumpovaní ľudia, prípadne ľudia v službách iných štátov.

Vládu odmieta brať vážne, lebo Matovič je blázon, Heger nesvojprávna bábka a všetko sú to ľudia neschopní vládnuť.

Je až neuveriteľné, ako Ficovi ide karta. Všetky vonkajšie okolnosti hrajú v jeho prospech. Lebo pandémia, inflácia, vojna, ceny energií. Za jeho vlád nič také nebolo.

Robert Fico je nabitý energiou a vedie vojnu na viacerých frontoch. Nestačí mu brojiť proti vláde, treba, pochopiteľne, spochybňovať aj políciu a súdnu moc, teda bojovať najmä proti Lipšicovi a Mikulcovi.

Krajine sa úporne snaží vtlačiť pocit, že súčasné politické procesy sú horšie ako v päťdesiatych rokoch a on je ten najväčší disident.  

Fica už prestalo baviť dookola opakovať, že Matovič je blázon, Lipšic je hydra a Heger bábka. Zdieľať

V zahraničnej politike dáva jasne najavo, že keby bol pri moci teraz on, tak sa Slovensko nedá obalamutiť ukrajinskou propagandou a nedalo by sa zatiahnuť do vojny.

Fico potrebuje vtlačiť krajine pocit, že v nej nastal totálny úpadok a za ten môžu tí, ktorí sú teraz pri moci. Pred totálnym rozvratom existuje jediná záchrana: nanovo rozdané karty.

Ale aj Roberta Fica už prestalo baviť dookola opakovať, že Matovič je blázon, Lipšic je hydra a Heger bábka.

S týmto už veľa vody nenamúti a ani veľa potlesku na mítingoch nezožne.

Ale objavil – alebo mu to objavil tester Blaha – novú tému, s ktorou vie zabodovať a rozvášniť dav. A to je téma prezidentky.

Fico nemôže dopustiť, aby sa náhodou niektorí ľudia s nádejou pozerali na prezidentský palác. Túto aureolu prezidentky musí zničiť, lebo nepasuje do jeho schémy krajiny v úpadku a rozklade.

Zuzana Čaputová sa snaží držať si odstup a stále ešte dosť ľudí oslovuje svojím pokojom a noblesou. Ale časť ľudí môže oslovovať aj tým, že sa snaží teraz pôsobiť ako politik, ktorý vidí problémy ľudí, ich trápenia a má voči nim empatiu. Dokonca kritizuje vládu, že nepomáha ľuďom promptnejšie.

To je pre Roberta Fica nebezpečné. On potrebuje, aby ľudia mali pocit, že tu v tomto politickom zmare nikto nestojí na ich strane, nikto nevníma ich sociálne problémy či strachy.

Navyše potrebuje na Čaputovú zhodiť vinu za to, že je vojna a že Slovensko do nej zatiahla aj ona. Lebo za vojnu vo Ficovom svete môže v prvom rade Amerika a Čaputová je na jej strane.

Preto opakuje dookola, že Čaputová je americká panička, agentka a doplňte si tam ešte aj to vulgárne slovo, ktoré znelo pod tribúnou v Nitre.

Toto mu funguje. Robiť z prezidentky americkú bábku a Sorosovho trójskeho koňa.

Lebo nehovoril o jej politických chybách, ale o chybách jej charakteru, ktoré diagnostikoval on sám. Zdieľať

Ale veď dobre. Robertovi Ficovi hrozí súd aj väzenie, ľudia v zúfalstve robia všelijaké veci.

Lenže stalo sa čosi nemilé.

Inzercia

K tejto hre sa pridal aj Igor Matovič, keď o prezidentke vyhlásil, že je falošná a zákerná.

Povedal niekto Igorovi Matovičovi, že viac uraziť prezidentku sa už ani nedalo? Lebo nehovoril o jej politických chybách, nesprávnych krokoch či postojoch, ale o chybách jej charakteru, ktoré diagnostikoval on sám. On nekritizoval, on zhadzoval.

Povedal mu niekto, že ich spolupráca je už prakticky vylúčená? Vie, že to bude ďalšia frontová línia, ktorá bude oslabovať krajinu?

Matovič tak pomáha Ficovi šíriť pocit zmaru. Že nikomu sa tu už nedá veriť.

Keď o niekom poviete, že je falošný či zákerný, tak ste ho odpísali ako človeka, s ktorým nemá zmysel ani prehodiť slovo, ani ho počúvať. Veď všetko je to iba faloš.

Možno je už aj Matovič unavený z večných súbojov s Ficom či Sulíkom. Akoby aj on potreboval nového nepriateľa, aby nabral nový dych, nové nápady, nové témy a nových priaznivcov.

Matovičov špičkový marketingový talent nepochybne zaregistroval, že kritika prezidentky teraz prináša body. Bol by hriech po nich nesiahnuť.

Nepotrebuje k tomu také figúry ako minister vnútra, policajný šéf či prezident. Zdieľať

Nie je to pritom tak, žeby prezidentka nerobila chyby. Na môj vkus sa už príliš pozerá na marketingový efekt svojho vládnutia.

Tak sa javil aj jej prejav k ruským vojakom v ruštine. Dobre to vyzeralo vo svetových médiách, v Rusku to mohlo byť skôr smiešne.

Otázne je aj, či Zuzana Čaputová dokáže v kritických situáciách presadiť svoju prezidentskú autoritu, a to aj mimo kamier.

Ale teraz je podstatné iné.

Matovič neprehliadol Ficov zámer spochybniť všetko – od parlamentu, vlády, súdov, polície až po prezidentku. Aby bol pocit zmaru dokonaný.

Voliči potom môžu prepadnúť túžbe po silnom vodcovi. V lepšom prípade typu Orbána, v horšom prípade typu Putina.

Takého, ktorý drží moc pevne vo svojich rukách. A sám rozhoduje o všetkom. Nepotrebuje k tomu také figúry ako minister vnútra, policajný šéf či prezident.

Taká voličská objednávka sa môže objaviť.

A Igor Matovič na nej už dnes pracuje spolu s Robertom Ficom.

 

Inzercia

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.