Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
04. február 2016

Focus: Smer by mal 36 percent, druhá Sieť, tretí Most

Voľby do NR SR by v januári vyhral Smer-SD so ziskom 36,3 percenta.

Ak by sa parlamentné voľby konali koncom januára, vyhral by ich Smer-SD so ziskom 36,3 percenta hlasov. Druhou najsilnejšou stranou by bola #Sieť s 13 percentami hlasov, treťou Most-Híd so ziskom 7,7 percenta hlasov.

Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre televíziu Markíza, uskutočneného na vzorke 1 009 respondentov formou osobného dopytovania v dňoch 22.1. až 31.1 2016.

V parlamente by sedeli aj predstavitelia ďalších štyroch politických strán. SNS by volilo 7,3 percenta voličov, KDH 7,1 percenta, OĽaNO - NOVA 6,4 percenta a SaS 5,5 percenta voličov.

Smer-SD by mal v parlamente 66 mandátov, #Sieť by obsadila 23 kresiel, Most-Híd 14, SNS 13, KDH 13, OĽaNO - NOVA 11 a SaS 10.

Pred bránami parlamentu by skončilo 16 politických strán, a to SMK - MPK (3,8 %), Sme rodina - Boris Kollár (3,7 %), Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko (2,2 %), SDKÚ-DS (1,7 %), Šanca (1,6 %), SKOK (1,4 %), TIP (0,8 %), KSS (0,7 %), SZS (0,3 %). Podporu 0,1 percenta by mali DS - Ľudo Kaník, SMS, MKDA-MKDSZ, Koalícia spoločne za Slovensko, Priama demokracia. VZDOR a Odvaha - Veľká národná a proruská koalícia by mali podporu 0,0 percenta.

Respondenti odpovedali v prieskume na otázku: V marcových parlamentných voľbách bude kandidovať 23 politických strán a hnutí. Teraz si, prosím, predstavte, že by sa parlamentné voľby konali už tento víkend a kandidovali by nasledujúce politické strany a hnutia. Ktorej strane alebo hnutiu by ste dali svoj hlas?

Rozhodnutých voliť bolo 75,7 percenta respondentov. Voliť by nešlo 11,3 percenta respondentov, "neviem" odpovedalo 13 percent.

Inzercia

Odporúčame

 Lintner o situácii v Skalici: "Precedens, ktorý sa ešte neudial"

Lintner o situácii v Skalici: "Precedens, ktorý sa ešte neudial"

Hokejisti HK 36 Skalica v dôsledku extrémne kritickej situácie v klube neodcestujú na najbližšie dve stretnutia v Tipsport Lige na ľade Košíc a Piešťan. Podľa oznámenia riadiaceho orgánu najvyššej súťaže, spoločnosti Pro-Hokej budú zápasy zrušené a skontumované v prospech domácich tímov.

Pellegrini: Mám obavy, či prezident Andrej Kiska napĺňa články ústavy

Pellegrini: Mám obavy, či prezident Andrej Kiska napĺňa články ústavy

Predseda parlamentu Peter Pellegrini má vážne obavy, či prezident Andrej Kiska napĺňa články ústavy, ktoré hovoria, že hlava štátu má zabezpečiť riadny chod ústavných orgánov. Vyhlásil to dnes na tlačovej konferencii na margo dnešného vyhlásenia prezidenta, že o kandidátoch na ústavných sudcov do volieb nerozhodne.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.