Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
01. máj 2022, 13:27

Prieskum

Odpojenie od ruského plynu za cenu zdražovania odmieta 60 percent Slovákov

Odpojenie od ruského plynu za cenu zdražovania odmieta 60 percent Slovákov

Foto: TASR/AP

Za okamžité odpojenie od ruského plynu je len sedem percent Slovákov.

Za okamžité odpojenie od ruského plynu aj za cenu jeho zdražovania je sedem percent Slovákov. V najbližších rokoch by s takýmto krokom súhlasilo 25 percent ľudí. 

Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre reláciu Na telo na TV Markíza. 

S odpojením plynu z Ruska nesúhlasí 62 percent opýtaných. 

Odstavenie plynu hneď alebo v najbližších rokoch podporujú najviac voliči PS (60 percent), OĽaNO (61 percent) a KDH (50 percent). 

V prípade voličov koaličnej SaS, ktorej šéfuje minister hospodárstva Richard Sulík, súhlasí s okamžitým odpojením plynu 11 percent respondentov. Ďalších 43 percent by to privítalo v najbližších rokoch. 

Okamžitú stopku pre ruský plyn vítajú len dve percentá voličov Sme rodina. Viac ako 40 percent by podporilo odpojenie v priebehu niekoľkých rokov. 

Voliči opozičných strán so zastavením toku plynu z Ruska nesúhlasia. V prípade Hlasu sa vyjadrilo negatívne 61 percent opýtaných. Nesúhlasí s tým ani vyše 80 percent voličov Smeru a 93 percent voličov mimoparlamentnej Republiky. 

Prieskum sa uskutočnil v období od 30. marca do 6. apríla na vzorke 1007 respondentov.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 6 minútami

Poslanci zaradili do programu aktuálnej schôdze protiinflačnú pomoc aj zdanenie ruskej ropy. Na záver schôdze presunuli voľbu šéfa Najvyššieho kontrolného úradu a detskej komisárky. (tasr)

pred 3 hodinami

Na Najvyššom súde sa začal odvolací proces s bývalým špeciálnym prokurátorom Dušanom Kováčikom. Špecializovaný trestný súd ho vlani v septembri neprávoplatne odsúdil na 14-ročný nepodmienečný trest. Kováčik je na pojednávaní prítomný a súdu predložil odvolanie, ktoré má tisíc strán. (tasr)

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.