Pri vyšetrovaní plánovania útokov zadržali v Nemecku tri osoby

Nemecká polícia oznámila, že dnes podnikla vo viacerých mestách razie a zadržala tri osoby pri vyšetrovaní štyroch Alžírčanov, ktorí sú podozriví z plánovania útokov v Nemecku a spojenia s teroristickou skupinou Islamský štát.

Berlínska polícia v oznámení uviedla, že dvoch mužov a jednu ženu zatkli pri raziách v hlavnom meste a dvoch západonemeckých spolkových krajinách. Zadržali ich však na základe zatykačov vydaných v iných prípadoch.
      

Nemecké orgány podozrievajú štyroch vyšetrovaných mužov z kontaktov s IS. Jedného z nich hľadajú alžírske úrady pre obvinenia z členstva v extrémistickej skupine. Policajti pri zásahoch zhabali počítače, mobilné telefóny a iný dôkazový materiál.
      

Hovorca polície v Berlíne pre televíziu n-tv povedal, že vyšetrovanie sa začalo v decembri.
      

Agentúra DPA predtým informovala, že k raziám došlo v Berlíne, v meste Attendorn na západe Nemecka a v Hannoveri. Bezpečnostné zdroje pre DPA povedali, že v prípade existuje podozrenie z plánovania útoku riadeného skupinou Islamský štát. Nie je jasné, kde mohlo k útokom dôjsť.
      

Hlavný podozrivý sa podľa zdrojov zdržiaval v prijímacom centre pre utečencov v Attendorne v spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko, kde ho podľa polície aj zadržali. Polícia dostala avízo o tomto mužovi od vnútroštátnej tajnej služby, Spolkového úradu na ochranu ústavy, a v priebehu jeho vyšetrovania zistila jeho kontakty na islamistov v Berlíne a Hannoveri.
    

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo