Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
04. 02. 2016, 10:04

Pri vyšetrovaní plánovania útokov zadržali v Nemecku tri osoby

Nemecká polícia oznámila, že dnes podnikla vo viacerých mestách razie a zadržala tri osoby pri vyšetrovaní štyroch Alžírčanov, ktorí sú podozriví z plánovania útokov v Nemecku a spojenia s teroristickou skupinou Islamský štát.

Berlínska polícia v oznámení uviedla, že dvoch mužov a jednu ženu zatkli pri raziách v hlavnom meste a dvoch západonemeckých spolkových krajinách. Zadržali ich však na základe zatykačov vydaných v iných prípadoch.
      

Nemecké orgány podozrievajú štyroch vyšetrovaných mužov z kontaktov s IS. Jedného z nich hľadajú alžírske úrady pre obvinenia z členstva v extrémistickej skupine. Policajti pri zásahoch zhabali počítače, mobilné telefóny a iný dôkazový materiál.
      

Hovorca polície v Berlíne pre televíziu n-tv povedal, že vyšetrovanie sa začalo v decembri.
      

Agentúra DPA predtým informovala, že k raziám došlo v Berlíne, v meste Attendorn na západe Nemecka a v Hannoveri. Bezpečnostné zdroje pre DPA povedali, že v prípade existuje podozrenie z plánovania útoku riadeného skupinou Islamský štát. Nie je jasné, kde mohlo k útokom dôjsť.
      

Hlavný podozrivý sa podľa zdrojov zdržiaval v prijímacom centre pre utečencov v Attendorne v spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko, kde ho podľa polície aj zadržali. Polícia dostala avízo o tomto mužovi od vnútroštátnej tajnej služby, Spolkového úradu na ochranu ústavy, a v priebehu jeho vyšetrovania zistila jeho kontakty na islamistov v Berlíne a Hannoveri.
    

Odporúčame

Podľa prieskumu agentúry MVK by mala Sieť 14,6 percent

Podľa prieskumu agentúry MVK by mala Sieť 14,6 percent

Na základe najnovšieho prieskumu agentúry MVK by sa do Národnej rady dostalo sedem strán. Vyhral by Smer-SD s 32,1 percentami, čo by mu vynieslo 58 mandátov. Druhou najsilnejšou stranou so 14,6 percentami by bola #Sieť, ktorá by disponovala 27 zástupcami.