Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
03. február 2016

Infantina podporujú vo voľbách FIFA Rusi, Dáni aj sir Alex Ferguson

Podporu v prezidentských voľbách FIFA vyjadrili zástupcovi UEFA Giannimu Infantinovi najnovšie aj národné zväzy Ruska, Dánska a Moldavska.

 "Infantino je náš kandidát. Je schopný vyriešiť viaceré problémy a zjednotiť futbalovú rodinu," citoval zdroj ruského ministra športu Vitalija Mutka, ktorý tiež šéfuje ruskému futbalu. Švajčiarsky generálny sekretár UEFA má podporu väčšiny jej 53 členov, hlasy mu dá aj Južná Amerika (COMNEBOL) a krajiny zo Strednej Ameriky združené v únii UNCAF. Na jeho podporu vyzval aj legendárny bývalý tréner Manchestru United sir Alex Ferguson. "Myslím si, že je to dobrý profesionál a jeho prednosťami sú disciplína, organizačné schopnosti a poznatky o hre. Prajem mu úspech v jeho misii stať sa prezidentom FIFA," povedal Škót.
      

Voľby, ktoré rozhodnú o nástupcovi Švajčiara Seppa Blattera sa budú konať 26. februára na mimoriadnom kongrese FIFA. Na zvolenie je treba 105 hlasov z 209 členských krajín FIFA. Okrem Infantina kandiduje kvarteto šejk Salman Bin Ebrahim Al Khalifa z Bahrajnu, ktorý je šéf Ázijskej futbalovej konfederácie, Francúz Jerome Champagne, jordánsky princ Ali Bin Al Hussein a Juhoafričan Tokyo Sexwale.
 

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.