Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
03. február 2016

Zákazka na informačný systém výstavby už má víťaza, cena známa nie je

Informačný systém, ktorý má umožniť elektronickú komunikáciu a výmenu dokumentov v oblasti výstavby, by mala dodať štátu spoločnosť Asseco Central Europe. Tá zvíťazila v súťaži o zákazku v odhadovanej sume takmer 45 miliónov eur, o ktorú sa uchádzalo päť firiem. Vysúťažená cena zatiaľ nie je známa.

Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR vyhlásilo verejné obstarávanie na informačný systém výstavby začiatkom augusta minulého roka. Záujemcovia sa mohli hlásiť do 21. septembra. „Keďže proces verejného obstarávania nie je ukončený, ministerstvo ho nemôže bližšie komentovať. Zmluva podpísaná ešte nie je,“ uviedol pre TASR hovorca rezortu Martin Kóňa.

Zákazka je určená na obdobie deviatich rokov a financovaná bude z eurofondov, z Operačného programu Integrovaná infraštruktúra. Jej predpokladanú hodnotu vyčíslil štát na 44,7 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH). Kritériom pre výber víťaza mala byť ekonomicky najvýhodnejšia ponuka, ktorá vzíde z elektronickej aukcie.

Do súťaže sa prihlásilo päť spoločností, dve z nich však boli vylúčené pre nesplnenie podmienok. Verejné obstarávanie vyhrala firma Asseco Central Europe, na druhom a treťom mieste skončili spoločnosti Allexis a Datalan. Ich ponuky nie sú známe.

Informačný systém výstavby má harmonizovať, integrovať a zefektívniť výkon stavebných a územných agend. Občania budú môcť po novom uskutočňovať nutné kroky v rámci procesov stavebného poriadku a územného plánovania prostredníctvom webového rozhrania. Systém zabezpečí tiež evidenciu údajov a základných registrov v elektronickej forme pre procesy stavebného zákona a jej dostupnosť pre všetky oprávnené osoby.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.