Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
01. február 2016, 17:26

Fórum kresťanských inštitúcií podporilo biskupa Lacha

Prinášame text Fóra kresťanských inštitúcií, ktoré vyzvalo ľudí, aby podpísali petíciu oceňujúcu "odvážny postoj vladyku Milana Lacha". Fórum chce petíciou tiež apelovať na premiéra a ministra zdravotníctva, aby urýchlene riešili vážnu situáciu v zdravotníctve.

Fórum sa obracia na ľudí, aby na jeho stránke podporili text tejto petície:

Vážený pán predseda vlády,
vážený pán minister zdravotníctva,

biskup Milan Lach pozdvihol v mene Rady Konferencie biskupov Slovenska pre pastoráciu v zdravotníctve svoj hlas a vyslovil kritiku na aktuálny stav slovenského zdravotníctva. Súčasne sa zastal zdravotníckych pracovníkov, osobitne iniciatívy sestier pracujúcich v nemocniciach. Urobil tak po dôkladnom oboznámení sa so skutočnou situáciou, po diskusii s mnohými lekármi a zdravotnými sestrami.

Cirkev nemá vstupovať do priameho politického zápasu. Je však dôležitou súčasťou našej spoločnosti, má slúžiť formácii svedomia v politike a má preto nielen právo, ale aj povinnosť zaujať jasné stanovisko k pálčivým otázkam života spoločnosti. (Porovnaj encykliku Benedikta XVI. Deus charitas est, 28) Hlas biskupa Milana Lacha vnímame ako hlas svedomia a hlas spravodlivosti, preto sa pripájame k jeho výzve.

Vážený pán premiér, vážený pán minister, situácia v zdravotníctve je vážna. V záujme urýchleného hľadania prijateľného riešenia, v záujme všetkých zdravotníckych pracovníkov, ale predovšetkým v záujme života a zdravia pacientov, Vás vyzývame zasadnúť k rokovaciemu stolu. Skutočný dialóg vždy prinesie pozitívne výsledky!

Členmi petičného výboru sú Katarína Hulmanová, Eduard Filo, Tomáš Kuzár

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 6 hodinami
pred 8 hodinami

Ministerstva vnútra zriadilo infolinku pre voličov. Dostupná bude už od pondelka 25. septembra aj v deň volieb, teda 30. septembra. Jej služby môžu občania využiť na číslach 02/48592317 a 02/48952312. (tasr)

pred 9 hodinami

Šéf Hlasu Peter Pellegrini uviedol, že je zástancom „veľkej reformy“ trestnoprávneho prostredia. Vie si predstaviť zánik špeciálnej prokuratúry, pričom by jej kompetencie prebral jeden z námestníkov generálnej prokuratúry. „Ak sa ukáže, že špeciálny prokurátor a jeho inštitút splnil svoju historickú úlohu vo vysporiadaní sa s mafiou, a keď by to bol tretí námestník a špeciálna odnož na generálnej prokuratúre, myslím si, že by odrobili tú istú robotu ako ju odrobia teraz,“ vravel v debate Pellegrini.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.