Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
01. február 2016

Medveščak opúšťa dvojica opôr - Taylor mieri do Sparty, Mertl do H.Králové

Chorvátsky účastník Kontinentálnej hokejovej ligy Medveščak Záhreb sa v pondelok rozlúčil s dvojicou svojich opôr. Klub opúšťajú na vlastnú žiadosť brankárska jednotka Danny Taylor a center prvého útoku Tomáš Mertl, ktorí odišli do českej extraligy.

Kanaďan Taylor posilní Spartu Prahu, Mertl sa vracia do Hradca Králové. Oba kluby prevzali zmluvné záväzky hráčov do konca sezóny, informovala webstránka Medveščaku.

Medveščak dal týmto krokom najavo, že vzdáva boj o ôsmu postupovú priečku v tabuľke Západnej konferencie. Po troch prehrách v rade stráca na ôsmy Slovan osem bodov, pričom Záhrebčania odohrajú do konca základnej časti už iba štyri zápasy, kým Bratislavčania ešte päť. Všetko nasvedčuje tomu, že so Slovanom sa bude o postup biť už iba deviate Dinamo Minsk. "Sme si vedomí toho, že tieto transakcie neprichádzajú pre nás v najlepšom čase. Uvedomujeme si, že účasť v play off je veľmi neistá, hoci je stále možná. Rešpektujeme požiadavky hráčov, ktorí sa rozhodli predĺžiť si sezónu v iných kluboch," uviedol pre klubový web športový riaditeľ Medveščaku Aaron Fox. "Bohužiaľ, toto rozhodnutie nebolo urobené výlučne zo športovej stránky, ale viac z obchodnej povahy. Bolo ťažké pre nás i pre fanúšikov, je však extrémne dôležité pre finančné prežitie klubu," dodal.

Taylor, ktorý prišiel do záhrebského tímu vlani v lete, odchytal v prebiehajúcim ročníku 38 duelov s priemerom 2,28 gólu na zápas a úspešnosťou zásahov 92,4 percenta. Mertl rovnako posilnil Medveščak pred touto sezónou, v 55 súbojoch nazbieral 32 bodov za 11 gólov a 21 asistencií.

Inzercia

Odporúčame

Prešovská nemocnica funguje bez 195 sestier

Prešovská nemocnica funguje bez 195 sestier

Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou Jána Adama Reimana v Prešove chýba k dnešnému dňu približne 200 zdravotných sestier, ktoré nestiahli výpovede. Napriek tomu vedenie nemocnice nevníma tento stav dramaticky, lebo podobný scenár, keď im chýbalo 220 – 230 sestier, zažívali aj v posledných týždňoch, kedy mali na PN a OČR viac ako 200 sestier.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.