Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Spoločnosť
28. január 2016

Ľutujem chlapcov, že v školách nemajú mužské vzory (TV diskusia)

Rozhovor s učiteľkou Janou Ftáčnik Pastorkovou zo štrajkového výboru Iniciatívy slovenských učiteľov.
Ľutujem chlapcov, že v školách nemajú mužské vzory (TV diskusia)

Ministerstvo školstva uvádza oveľa nižšie počty štrajkujúcich učiteľov a škôl, než o akých hovoria lídri štrajkujúcich učiteľov. Kto má pravdu? 

Majú štrajkujúci učitelia ešte šancu na úspech? Neobávajú sa, že vláde sa podarilo zavádzajúcimi údajmi o platoch presvedčiť nemalú časť verejnosti, že učitelia zarábajú vlastne dobre? Nie je to tak, že oveľa viac by si zaslúžili pridať začínajúci učitelia, respektíve učitelia z regiónov s vysokými životnými nákladmi, a nie všetci rovnako? Čo hrozí, ak ostane naše školstvo prefeminizované? 

O tomto všetkom sme sa v našej TV diskusii rozprávali s Janou Ftáčnik Pastorkovou. 

Jana Ftáčnik Pastorková je učiteľka angličtiny a psychológie, patrí medzi lídrov Iniciatívy slovenských učiteľov, ktorá stojí za štrajkom slovenských učiteľov a požaduje od vlády významné zvýšenie platov učiteľov, ako aj investícií do školstva.

Inzercia

Odporúčame

Biskup Lach Ficovi: Prestaňte zastrašovať sestričky!

Biskup Lach Ficovi: Prestaňte zastrašovať sestričky!

Predseda Rady Konferencie biskupov Slovenska pre pastoráciu v zdravotníctve biskup Milan Lach podporil požiadavky zdravotných sestier a vyzval finančné skupiny, aby prestali považovať ľudí za zdroj ľahkého zisku. Prinášame vám jeho stanovisko v plnom znení.