Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
27. január 2016

Nespokojní učitelia chcú v pondelok vytvoriť živú reťaz

Nespokojní učitelia chystajú na pondelok 1. februára v Bratislave ďalšiu protestnú akciu. Tentoraz pôjde o živú reťaz z učiteľov, rodičov a všetkých nespokojných so stavom v školstve.

Informuje tom Iniciatíva slovenských učiteľov (ISU) na svojej webovej stránke.
      

Podujatie sa v hlavnom meste začne o 15.30 h na Námestí slobody. Živé reťaze by sa mali uskutočniť aj v ďalších slovenských mestách.
      

Časť učiteľov vstúpila v pondelok 25. januára do ostrého, časovo neobmedzeného štrajku. Dôvodom vyhlásenia štrajku je podľa ISU dlhodobé ignorovanie požiadaviek učiteľskej obce, odborových a profesijných organizácií v školstve na zabezpečenie primeraného financovania školstva.
     

 Niektoré školy zostali zatvorené, inde vyučovanie prebieha v obmedzenom režime. Podľa informácií ministerstva školstva dnes zostalo zatvorených 137 škôl. ISU hovorí, že zatvorených je 290 škôl.
      

Dnes po 14.30 h bolo do štrajku zapojených takmer 11.000 učiteľov z viac ako 820 škôl. Na Slovensku je podľa údajov ministerstva školstva 2935 materských, 2113 základných a 868 stredných škôl. Učiteľov je približne 89.000.

 

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.