Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
26. január 2016

Ceny ropy pokračujú v poklese a opäť sa dostali pod 30 USD za barel

Ceny ropy pokračovali v noci nadnes v poklese a opäť sa dostali pod hranicu 30 USD (27,74 eura) za barel.

Barel (159 litrov) americkej ropy WTI s marcovým kontraktom sa dnes ráno o 7.49 SEČ predával po 29,44 USD. To je o 90 centov alebo 2,97 % menej ako v pondelok (25. 1.) na konci obchodovania na newyorskej komoditnej burze. Kontrakt počas pondelka oslabil o 1,85 USD alebo 5,8 % a uzavrel na úrovni 30,34 USD za barel. Marcový kontrakt na ropu Brent dnes ráno zlacnel o 1 USD alebo 3,28 % na 29,50 USD za barel.
      

Vyhliadky na pokračujúcu vysokú ponuku zo strany jednej z najväčších producentských krajín na svete, Saudskej Arábie, mali negatívny vplyv na ceny čierneho zlata už v pondelok, keď tie sa predtým mierne zotavili. Šéf saudskoarabského ropného giganta Aramco Khalid Al-Falih uviedol, že investície koncernu sa aj napriek nízkym cenám nebudú krátiť.
      

K tomu je potrebné pripočítať, že zásoby ropy v USA v uplynulom týždni zrejme opäť vzrástli. Experti počítajú s ich zvýšením o vyše 4 milióny barelov. Oficiálne čísla o stave ropných rezerv v USA budú zverejnené v stredu (27. 1.) popoludní.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.