Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
26. január 2016

Litva sa dohodla so Statoilom na zmene kontraktu na dodávky skvapalneného plynu

Litva sa dohodla s nórskym energetickým koncernom Statoil na nových podmienkach dodávok skvapalneného plynu (LNG) pre terminál v prístave Klaipeda. Informovala o tom agentúra DPA.

Vďaka novému výpočtu cien by náklady na dodávky mali klesnúť až o 25 %, čo zodpovedá približne sume 25,5 miliónov eur, citovala včera litovského premiéra Algirdasa Butkeviciusa agentúra BNS.

Podľa litovských médií sa mal doterajší päťročný kontrakt predĺžiť na 10 rokov a objem dodávok znížiť z 540 miliónov metrov kubických (m3) ročne na 350 miliónov m3 ročne. Zmenený kontrakt by mal byť podpísaný v najbližšom čase. Litva uviedla plávajúci terminál do prevádzky začiatkom vlaňajška, aby nebola závislá od dovozu plynu z Ruska.

Inzercia

Odporúčame

Pracovníčku švédskeho azylového centra dobodali na smrť

Pracovníčku švédskeho azylového centra dobodali na smrť

Zariadenie pre mládež a neplnoletých migrantov bez sprievodu v meste Mölndal na juhu Švédska bolo dejiskom tragickej udalosti, pri ktorej dobodali na smrť jednu z pracovníčok. Oznámili to včera predstavitelia švédskej polície, na ktorých sa odvoláva agentúra AP.

Kaliňák: Vylúčenie Grécka zo Schengenu migračnú krízu nezmierni

Kaliňák: Vylúčenie Grécka zo Schengenu migračnú krízu nezmierni

Nie je dôležité, či EÚ vylúči Grécko zo schengenského priestoru alebo nie, podstatné je zavrieť hlavné dvere do Európy, ktorými je pre nelegálnych migrantov turecko-grécka hranica. Minister vnútra SR Robert Kaliňák to dnes večer uviedol v rámci neformálneho zasadnutia ministrov vnútra EÚ v Amsterdame.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.