Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
24. január 2016, 08:00

USA trápi snehová búrka, zahynulo najmenej 18 ľudí

USA otriasa jedna z najmohutnejších snehovíc výchric za posledné roky. Traja ľudia zomreli pri odhŕňaní snehu v New Yorku, ďalší dvaja umrzli vo Virgínii a 13 obetí zahynulo pri dopravných nehodách.

Počas piatkovej noci napadlo v oblasti Washingtonu takmer 60 centimetrov snehu. Vlna sneženia zasiahla aj New York. Central Park sa do 19.00 h miestneho času ocitol pod takmer 64 centimetrovou snehovou pokrývkou., čo je tretie najvyššie číslo od prvých meraní v roku 1869. Snežiť by pritom malo aj počas sobotňajšej noci.

V New York platí stav pohodovosti, guvernér Andrew Cuomo dokonca vyhlásil zákaz vozidiel na cestách v New York City a na Long Islande. Nepremávajú ani linky metra s nadzemnými úsekmi.

Zákaz používania áut zaviedla aj starostka Baltimoru, najväčšieho mesta v štáte Maryland. Opatrenie platné zatiaľ počas sobotňajšej noci má umožniť rýchlejšie odhrnutie snehu z ciest. 

Podľa agentúry DPA zostali len v štáte New Jersey desaťtisíce ľudí bez elektriny. Kvôli snehu a ľadu bolo v sobotu zrušených viac ako 4.400 letov. 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou
pred hodinou

Zástupca šéfredaktora Jozef Majchrák debatuje na Konzervatívnom fóre na tému, či sa raz Slovensko dočká solídneho konzervatívneho prezidenta. Spoločnosť mu robia komentátor denníka Štandard Dag Daniš a analytik Inštitútu Václava Klausa Filip Šebesta.

pred 4 hodinami

Bulharsko by sa mohlo stať prvým členským štátom Európskej únie, ktorý bude mať svojich národných svätcov ako motív na bežných eurominciach. Bulharský patrón svätý Ján Rilský sa v budúcnosti objaví na jednoeurovej minci a mních svätý Paisius Chilendarski na dvojeurovej minci, oznámila Bulharská národná banka. (ekai)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.