Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
24. január 2016, 08:00

USA trápi snehová búrka, zahynulo najmenej 18 ľudí

USA otriasa jedna z najmohutnejších snehovíc výchric za posledné roky. Traja ľudia zomreli pri odhŕňaní snehu v New Yorku, ďalší dvaja umrzli vo Virgínii a 13 obetí zahynulo pri dopravných nehodách.

Počas piatkovej noci napadlo v oblasti Washingtonu takmer 60 centimetrov snehu. Vlna sneženia zasiahla aj New York. Central Park sa do 19.00 h miestneho času ocitol pod takmer 64 centimetrovou snehovou pokrývkou., čo je tretie najvyššie číslo od prvých meraní v roku 1869. Snežiť by pritom malo aj počas sobotňajšej noci.

V New York platí stav pohodovosti, guvernér Andrew Cuomo dokonca vyhlásil zákaz vozidiel na cestách v New York City a na Long Islande. Nepremávajú ani linky metra s nadzemnými úsekmi.

Zákaz používania áut zaviedla aj starostka Baltimoru, najväčšieho mesta v štáte Maryland. Opatrenie platné zatiaľ počas sobotňajšej noci má umožniť rýchlejšie odhrnutie snehu z ciest. 

Podľa agentúry DPA zostali len v štáte New Jersey desaťtisíce ľudí bez elektriny. Kvôli snehu a ľadu bolo v sobotu zrušených viac ako 4.400 letov. 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 8 hodinami

Slovenskí hokejisti prehrali v úvodnom zápase v príprave na tohtoročné majstrovstvá sveta s Lotyšskom 1:2 po predĺžení. Rozhodujúci gól strelil v 64. minúte Renars Krastenbergs. (tasr)

pred 10 hodinami

Inzercia

Inzercia