Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
24. január 2016, 07:48

Prieskum: Kollár a SNS stúpajú

Podľa najnovšieho prieskumu je strana Borisa Kollára Sme rodina za tromi percentami, SNS prekročila sedem percent.

Do parlamentu by sa dostalo sedem politických strán na čele so Smer - SD. Podľa prieskumu agentúry Focus, ktorý prebiehal od 13. do 20. januára by Smer-SD získal  67 kresiel. Volilo by ho 37 percent opýtaných.

Druhou najsilnejšou stranou by bola #Sieť s 24 poslancami (13,2 %). SNS by zastupovalo 13 poslancov (7,2 %), Most-Híd a KDH získalo rovnako 7 %. Pre OĽaNO-NOVA by zostalo 11 mandátov (6,1 %) a pre SaS deväť (5,1 %).

Pred bránami Národnej rady SR by zostalo SMK-MKP (3,9 %), Sme rodina - Boris Kollár (3,4 %), SDKÚ-DS (2,4 %), Šanca (1,8 %) a Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko (1,4 %). Po 1,2 percenta by získali TIP a KSS. O 0,1 percento menej by mal SKOK!. Demokratov Slovenska - Ľudo Kaník by volilo 0,3 percenta opýtaných, rovnako ako Stranu zelených Slovenska.

 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 54 minútami
pred hodinou

Zástupca šéfredaktora Jozef Majchrák debatuje na Konzervatívnom fóre na tému, či sa raz Slovensko dočká solídneho konzervatívneho prezidenta. Spoločnosť mu robia komentátor denníka Štandard Dag Daniš a analytik Inštitútu Václava Klausa Filip Šebesta.

pred 4 hodinami

Bulharsko by sa mohlo stať prvým členským štátom Európskej únie, ktorý bude mať svojich národných svätcov ako motív na bežných eurominciach. Bulharský patrón svätý Ján Rilský sa v budúcnosti objaví na jednoeurovej minci a mních svätý Paisius Chilendarski na dvojeurovej minci, oznámila Bulharská národná banka. (ekai)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.