Prieskum: Kollár a SNS stúpajú

Podľa najnovšieho prieskumu je strana Borisa Kollára Sme rodina za tromi percentami, SNS prekročila sedem percent.

Do parlamentu by sa dostalo sedem politických strán na čele so Smer - SD. Podľa prieskumu agentúry Focus, ktorý prebiehal od 13. do 20. januára by Smer-SD získal  67 kresiel. Volilo by ho 37 percent opýtaných.

Druhou najsilnejšou stranou by bola #Sieť s 24 poslancami (13,2 %). SNS by zastupovalo 13 poslancov (7,2 %), Most-Híd a KDH získalo rovnako 7 %. Pre OĽaNO-NOVA by zostalo 11 mandátov (6,1 %) a pre SaS deväť (5,1 %).

Pred bránami Národnej rady SR by zostalo SMK-MKP (3,9 %), Sme rodina - Boris Kollár (3,4 %), SDKÚ-DS (2,4 %), Šanca (1,8 %) a Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko (1,4 %). Po 1,2 percenta by získali TIP a KSS. O 0,1 percento menej by mal SKOK!. Demokratov Slovenska - Ľudo Kaník by volilo 0,3 percenta opýtaných, rovnako ako Stranu zelených Slovenska.

pred 8 hodinami

Slovenskí hokejisti prehrali v úvodnom zápase v príprave na tohtoročné majstrovstvá sveta s Lotyšskom 1:2 po predĺžení. Rozhodujúci gól strelil v 64. minúte Renars Krastenbergs. (tasr)