Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
22. január 2016

UEFA podporila kandidatúru Infantina sumou 500.000 eur

Kandidatúru Gianniho Infantina na post prezidenta Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) podporila Európska futbalová únia (UEFA) sumou 500.000 eur. Túto čiastku schválila na októbrovom zasadnutí.

"Táto suma by mala pokryť moje výdavky na zahraničných cestách, na ktorých sa budem snažiť presvedčiť čo najvyšší počet delegátov z členských krajín FIFA, aby dali svoj hlas mne. Budeme spolu diskutovať o tom, kam spoločne môžeme futbal posunúť," povedal Infantino, ktorému už vyjadrili podporu v Nemecku, Švajčiarsku, Barbadose a Suriname.
      

Infantino je generálnym sekretárom UEFA a súčasne jedným z uchádzačov o prezidentský post strešnej inštitúcie svetového futbalu. Kongres FIFA spojený s voľbou prezidenta sa uskutoční 26. februára v Zürichu. Jeho protikandidátmi budú člen bahrajnskej kráľovskej rodiny šejk Salman bin Ibrahim Al Khalifa, niekdajší viceprezident FIFA princ Ali bin al-Hussejn z Jordánska, bývalý funkcionár FIFA Jerome Champagne a juhoafrický podnikateľ a bojovník proti apartheidu Tokyo Sexwale.

Inzercia

Odporúčame

Migrácia môže podporiť ekonomický rast v eurozóne

Migrácia môže podporiť ekonomický rast v eurozóne

Súčasná vlna migrácie do Európy by sa mala považovať za určitú príležitosť, nakoľko verejné výdavky na migrantov by mohli prispieť k podpore ekonomického rastu v eurozóne. Povedal to dnes predstaviteľom vlád a podnikateľom na Svetovom ekonomickom fóre (WEF) vo švajčiarskom Davose prezident Európskej centrálnej banky (ECB) Mario Draghi.

Nemecká katolícka cirkev kritizuje obmedzenie prijímania utečencov v Rakúsku

Nemecká katolícka cirkev kritizuje obmedzenie prijímania utečencov v Rakúsku

Katolícka cirkev v Nemecku skritizovala zámer ohraničiť počet utečencov prijímaných v susednom Rakúsku, ktorý tamojší vládni predstavitelia oznámili tento týždeň. Kresťania nesmú dopustiť, aby sa uzatvárali hranice pred ľuďmi, ktorí prežili nekonečné utrpenie a sú odkázaní na pomoc iných, povedal hamburský arcibiskup Stefan Hesse.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.