22. január 2016

Víťazná šnúra Chicaga sa skončila, Pánik za trest nehral

Rekordná víťazná šnúra hokejistov Chicaga sa v zámorskej NHL zastavila na čísle dvanásť. Obhajca Stanleyho pohára strelil v noci na piatok na ľade Tampy Bay len jeden gól a tretiemu tímu Východnej konferencie podľahol 1:2.

Z dvojice Slovákov sa v drese "jastrabov" predstavil len Marián Hossa, jeho krajan Richard Pánik prišiel neskoro na dopoludňajšie rozkorčuľovanie tímu a za trest na duel nenastúpil.

Bodové štatistiky si nevylepšili ani obrancovia Zdeno Chára s Andrejom Sekerom. Chárov Boston nezvládol záverečnú tretinu duelu s Vancouverom, inkasoval tri góly v a podľahol "kosatkám" 2:4. Skúsený bek si zo zápasu odniesol dva mínusové body. Z víťazstva sa netešil ani Sekera, ktorého Edmonton prehral v Dallase 2:3. Stars tak ukončili štvozápasovú sériu prehier.

výsledky:
Boston - Vancouver 2:4, Columbus - Calgary 2:4, New Jersey - Ottawa 6:3, Pittsburgh - Philadelphia 4:3, Tampa Bay - Chicago 2:1, Toronto - Carolina 0:1 pp, Winnipeg - Nashville 1:4, Dallas - Edmonton 3:2, Arizona - San Jose 1:3, Los Angeles - Minnesota 0:3 v 3. tretine