Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
21. január 2016

Manažér Good Angels Košice Jendrichovský: Američanky sa musia prebrať

Stredajšia prehra basketbalistiek Good Angels Košice s Dinamom Kursk (53:64) domáci tím mimoriadne mrzela. Aj generálny manažér klubu bol sklamaný a to nielen z výsledku, ale aj z prístupu niektorých hráčok. Otvorene priznal, že americké legionárky zaostávajú za očakávaniami a aj to je jeden z dôvodov slabších výsledkov v Eurolige. 

Američanky Crystal Langehorneová a Shenise Johnsonová mali byť líderkami košického tímu. Mnoho popredných tímov Euroligy "ťahajú" práve dve-tri legionárky zo zámoria a niečo podobné očakávali od posíl aj v košickom klube. V minulosti sa vedeniu Good Angels viackrát oplatilo veriť profesionálkam z WNBA, tentoraz je situácia iná. V zápase s Kurskom dosiahla Johnsonová 8 bodov a Langhorneová len 4. "Potrebujeme, aby to brali serióznejšie. S Crystal sme ten problém nemali. Ja odmietam úvahy o tom, že po prehranom finále WNBA klesá Shenise Johnsonovej motivácia, takisto aj o tom, že reprezentačnými prestávkami či Vianocami sa rozbíja systém. To sú len výhovorky. Realita je taká, že Shenise ešte nezapadla, nech robíme čokoľvek. Ona má byť náš bodový líder, ktorý prinesie aj kreativitu. Môžem ju poslať preč, ale nemáme pripravených ďalších desať hráčok, ktoré ju nahradia. Lucia Kupčíková nám pomôže možno o mesiac či dva, ale vypadla nám Martina Kiššová. Počet hráčok v družstve je na hrane a keď prídu zranenia, pokrivkávame. Nie sme taký tím ako Kursk, ktorý má na striedačke ďalších desať výborných hráčok," rozhovoril sa Daniel Jendrichovský.

Stredajšia prehra s Kurskom mrzela o to viac, že domáce hráčky premárnili desaťbodový náskok z prvého polčasu. "Už počas prestávky som povedal, že sme súperky prekvapili našou hrou. V prvých troch štvrtinách sme dostali iba 39 bodov, čo svedčí o fantastickej obrane. Potvrdilo sa však, že keď nám dôjdu sily, tak strácame aj kvalitu. Nemáme rotáciu. Prehrali sme aj súboj amerických legionárok. To, čo dajú naše Američanky nám, je úplne odlišné v porovnaní s tým, čo dávajú americké hráčky našim súperom. Môžeme sa baviť o tom, že na čo sú nám drahé Američanky. Pre nás je dôležité 'zobudiť' Shenise, ktorá nie je ani z päťdesiatich percent taká, ako sme očakávali. Ešte horšie je, že so sebou ťahá aj Crystal," vrátil sa Jendrichovský k horúcej téme.

Tréner Košičaniek Maroš Kováčik vo väčšine euroligových zápasov strieda osem hráčok. Inak tomu nebolo ani teraz a pri takej rotácii je slabšia forma jednotlivkýň citeľná. V stredu proti Kursku napokon nenastúpila Lucia Kupčíková, ktorá sa po materskej dovolenke vracia k basketbalu. Stále je však mimo hry Martina Kiššová, inak stabilná hráčka základnej zostavy. Aj jej absenciu košický tím cíti. "Má za sebou dve ťažké operácie kolena. My budeme trpezliví, aj keby to malo trvať rok. Pre náš tím aj pre reprezentáciu spravila Martina veľmi veľa. Chceme, aby sa vrátila, až keď si bude stopercentne istá, že koleno je stabilné. Mala veľkú záťaž. Odohrala si svoje v reprezentácii, v príprave a keď nás bolo málo, mala vysokú minutáž v zápasoch. Jej koleno to nevydržalo. My však absolútne nechceme riskovať jej kariéru a uponáhľať jej návrat," prezradil Jendrichovský.

Po prehre s Kurskom netajil kritiku na výkony viacerých hráčok, najviac však bili do očí výkony Američaniek. Aj napriek momentálnemu sklamaniu z výkonov nemá generálny manažér v pláne zásadný rez v kádri. "Nikdy nehovor nikdy, ale určite to nebudeme meniť teraz, tri kolá pred koncom Euroligy. Pri pohľade na výsledky Shenise je nám jedno, či tu teraz je alebo nie. Ak by družstvu mal pomôcť jej odchod, tak ja s tým nemám problém," netají Jendrichovský.

Košické basketbalistky v záverečných troch kolách zabojujú o šieste miesto v A-skupine. To by znamenalo účasť vo štvrťfinále európskeho pohára FIBA. "Tento náš cieľ je stále blízko. Pred začiatku Euroligy sme príliš nepočítali s víťazstvom nad Galatasarayom, ale zároveň sme rátali s triumfom nad Lille. Doma sme mohli zdolať aj Schio, ale v tom zápase sme podali slabý výkon. Rád by som sa dožil toho, že 15. február bude dňom začiatku našej sezóny a ukáže sa, že Euroliga bola iba príprava a nástroj na zlepšovanie hráčok," dodal Jendrichovský.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.