Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
20. január 2016

Omán uzavrel hranice s Jemenom, bojí sa útokov militantov

Omán kvôli obavám z útokov militantov uzatvoril svoje dva hraničné priechody s Jemenom, ktorý tak zostal takmer úplne odrezaný od sveta.

Traja nemenovaní bezpečnostní predstavitelia z provincie Mahra na východe Jemenu pri hraniciach s Ománom dnes pre AP bez ďalších podrobností uviedli, že priechody boli uzavreté tento mesiac.

Išlo o jediné hraničné vstupy, cez ktoré sa Jemenčania mohli voľne pohybovať. S výnimkou letiska v hlavnom meste Saná sú totiž všetky letiská a hraničné priechody medzi Saudskou Arábiou a Jemenom uzatvorené od začatia vojenskej vzdušnej operácie proti povstaleckému hnutiu húsíov, ktorému velí Rijád.

Vojna v Jemene si vyžiadala už takmer 6000 ľudských životov a uvrhla túto chudobnú krajinu do humanitárnej krízy. V konflikte stoja šiitskí povstalci a vojaci verní bývalému prezidentovi Alímu Abdalláhovi Sálihovi proti medzinárodne uznávanej vláde prezidenta Abda Rabbuha Mansúra Hádího, ktorú od marca 2015 podporuje náletmi koalícia na čele so Saudskou Arábiou.

Inzercia

Odporúčame

Prvý štart z kozmodrómu Vostočnyj sa môže uskutočniť v apríli

Prvý štart z kozmodrómu Vostočnyj sa môže uskutočniť v apríli

Rusko očakáva, že s prvými štartmi kozmických lodí zo svojho novopostaveného kozmodrómu Vostočnyj na Ďalekom východe začne v prvej polovici apríla tohto roku. Kozmodróm začalo stavať v roku 2011 ako náhradu za kozmodróm Bajkonur v Kazachstane, ktorý má Rusko v dlhodobom prenájme. 

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.