20. január 2016

Slovenskí reprezentanti zdolali vo vodnom póle Maltu 17:9

Slovenskí vodnopóloví reprezentanti si až vo svojom šiestom zápase na ME v Belehrade pripísali prvé víťazstvo. V skupine o 13.-16. miesto zdolali Maltu presvedčivo 17:9. Na svoj posledný zápas na šampionáte nastúpia v piatok v zápase o konečné 13. miesto proti víťazovi stretnutia Turecko - Gruzínsko.

Slováci mali ideálny vstup do zápasu, keď Faměra s Ďuríkom strelili po dva góly a získali náskok 4:0. V druhej štvrtine Malta znížila na 2:5, ale zverenci Antonia Estellera si naďalej udržiavali pohodlné vedenie.

Stav 7:3 po polčase vyzeral pre slovenský tím nádejne, navyše Baláž pridal v tretej štvrtine z päťmetrového hodu ďalší gól. V ďalších minútach sa úspešné akcie striedali na oboch stranách a hoci hráči Malty strelili v tretej štvrtine až štyri góly, na slovenský tím mali naďalej výraznú stratu (7:12). Záverečná časť už jednoznačne patrila slovenským reprezentantom. Piatimi gólmi zvýraznili svoje prvé víťazstvo na šampionáte. S Belehradom sa rozlúčia piatkovým zápasom o 13. miesto.

Róbert Kaid, asistent trénera SR: "Vedeli sme, že Malta je kvalitatívne slabší súper ako my. Po zápase s Nemeckom, keď sme prehrali prakticky vyhratý zápas, sme museli dať mužstvo psychicky dokopy. Sme preto radi, že chlapci nastúpili do zápasu s absolútnou zodpovednosťou a vďaka tomu máme prvé víťazstvo na šampionáte. Sklamanie však aj napriek víťazstvu nad Maltou pretrváva."