Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
19. január 2016

The Guardian odporúča výlety do Vysokých Tatier

Vysoké Tatry sa dostali do rebríčka desiatich top destinácií britského denníka The Guardian na najlepšie dobrodružné výlety v Európe. Autorka v článku napríklad uvádza, že tatranská turistika je lacnejšou alternatívou Álp a chodníky v Tatrách ponúkajú prechádzky s 20 vrcholmi vyššími ako 2500 metrov v celkovej dĺžke 26 kilometrov.

"Zaradenie slovenských turistických destinácií v podobných rebríčkoch je skvelým spôsobom, ako prilákať na Slovensko viac turistov," konštatovala generálna riaditeľka Slovenskej agentúry pre cestovný ruch (SACR) Marta Kučerová.

Počet britských návštevníkov na Slovensku sa pritom podľa aktuálnej štatistiky od januára do októbra 2015 medziročne zvýšil o 40 %. "Viac Britov môže v tomto roku prísť na Slovensko aj vďaka podobným správam," dodala Kučerová.

SACR tiež pripomína, že Slovensko sa môže pochváliť sieťou 14.000 kilometrov značených turistických chodníkov a 14.000 kilometrov značených cyklotrás. Turisti si tak môžu prísť na svoje nielen vo Vysokých Tatrách, ale aj v ďalších slovenských pohoriach a v národných parkoch.

"Nie je to po prvý raz, čo sa Slovensko dostalo medzi odporúčané destinácie. V minulom roku priniesli tip na výlety vo Vysokých Tatrách americké noviny LA Times a na lyžovačku na Slovensku pozývali britské noviny The Times," vymenoval hovorca SACR Martin Šebesta. Zároveň podľa jeho slov odporúčania na dovolenku na Slovensku v minulosti priniesli aj cestovateľské portály CNN, BBC, The Economist, TripAdvisor či Lonely Planet.

Okrem turistiky vo Vysokých Tatrách The Guardian v článku podľa SACR odporúča čitateľom aj jazdu na koni v Turecku, dlhé výpravy na Balkáne, výlet za divokými zvieratami v Španielsku, cyklistiku v Rumunsku, morský kayaking v Estónsku, výlet kaňonom na Korzike, potápanie na Islande, horský výlet v Nórsku i lezenie po ľadopádoch vo Švajčiarsku.
 

Inzercia

Odporúčame

Rakúsky minister: Utečenecká kríza v Európe je väčšou hrozbou, než bolo Grécko

Rakúsky minister: Utečenecká kríza v Európe je väčšou hrozbou, než bolo Grécko

"Tento problém je väčší, než bol v Grécku, a bude trvať oveľa dlhšie," skonštatoval rakúsky minister financií Hans Jörg Schelling. Taktiež vyčíslil, že v jednom roku kvôli Grécku bolo uskutočnených 21 stretnutí, aby sa vyriešili problémy krajiny. "Bol by som rád, keby ministri vnútra mali 21 stretnutí na európskej úrovni na vyriešenie problému utečencov."

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.